Дієта на карантині: 5 порад як менше їсти
Здоровьеbituk.media04 мая 2020

Дієта на карантині: 5 порад як менше їсти

В соцмережах люди, які змушені сидіти на карантині вдома, часто пишуть про те, що набрали зайві кілограми. Обмеження походів до закладів харчування зовсім не означають обмеження у прийомах їжі. Тим більше, коли холодильник під боком.

BitukMedia підібрало п’ять порад, які допоможуть слідкувати за кількістю страв, які ми вживаємо протягом дня і зрештою – допоможуть їсти менше.

1. Сплануйте графік їжі

Вигадайте і визначте для себе, що їстимете на сніданок, на обід і на вечерю. А ще не забудьте до плану додати перекуси. Це дозволить вам не лише чітко розподілити продукти, і наочно побачити  свій раціон, але і бути готовими до того, що захочеться “з’їсти щось смачненьке”.

Важливо також записати цей графік, а не просто його спланувати – це допоможе побачити повнішу картину що ви їсте і як часто.

2. Визначте розмір порції

У закладах харчування з цим простіше, там всі страви приносять порційно. І навіть якщо все надзвичайно смачно, більше визначеної порції вам ніхто не дасть. Вдома з цим складно. Важко втриматися, якщо своїми руками приготували цілу миску смакоти. Але за допомогою тих самих рук вчені радять і вимірювати необхідну порцію.

Дієтологи радять дотримуватися такого розміру порції картоплі який приблизно дорівнює об’єму кулаку людини. Якщо говорити про рибу, м’ясо чи курку, то їх розмір становитиме приблизно половину долоні або ж 120 грамів; приготовані боби, нут або сочевиця – 120 грамів або 6 столових ложок; консервований у воді тунець – 120 грамів або одна банка; хумус – 55 грамів або 2 столові ложки; горіхи та насіння – 20 грамів або долоня.

Щодо круп, то їх вага не повинна перевищувати 75 грамів. Саме стільки повинно поміститися у двох долонях. Така ж ситуація з макаронами. Приготовані страви не мають перевищувати 180 грамів.

3. Відкладіть подалі солодке

Поки всі відчувають брак руху, виключіть з раціону цукор, цукерки, печиво, а також сухофрукти, їх дієтологи радять вживати тільки одну чверть чашки. Приберіть ті всі вазочки і тарілочки з солодощами. Щоб вони навіть на очі не потрапляли.

Вчені встановили, що для фізично активної людини допустима норма цукру – 80 грамів в день, причому, в цю кількість входить і цукор, і кондитерські вироби на кшталт печива, цукерок, тістечок або шоколаду. Але ж зараз ми значно менше активні, тому, варто почекати закінчення карантину, повернення звичного життя, і тоді можна буде дозволити собі тістечко.

4. Перекушуйте корисним

Якщо вже зовсім складно нічого не гризти протягом дня – то робіть це з користю. Яблука, морква, болгарський перець, горіхи, грейпфрут, ківі – ідеальний швидкий перекус.

Лише зауважте, це не означає – з’їсти за раз кілограм яблук, наприклад, – пам’ятайте про вимірювання порцій долоньками.

5. Хобі – рятівник від перекусів

Відволіктися від їжі і думок про неї допоможе хобі. Коли ви чимось захоплено зайняті, руки менше тягнуться до перекусів. Наприклад, можна складати пазли, малювати або грати в настільну чи комп’ютерну гру. Ідеальне для схуднення хобі – спорт.

Якщо велику частину часу присвячувати цікавій діяльності, а не прийому їжі, то навіть пропуск перекусу не сприйматиметься організмом як обмеження.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Прикольно))))
кипчак
Мне интуиция подсказывает, что это еще хуже Кличко. Кличко похож на ширму за которой скрываются серьезные дяди и он значительно культурнее, несмотря на малограмотность, а этот сильно грамотный, но отвратительно бескультурный. Хамская оценка предшественников, хотя частично оправданная, формирует, в первую очередь, негативный имидж оценщику. Вызывал антипатию во времена Януковича чрезмерной предвзятостью, но и сейчас, когда вполне обоснованно нападает на Петю и "патриотов", симпатии не вызывает. Интересую игру ведет Беня: одной рукой приласкал бандеровцев и нациков, оплатив их бндитизм, а другой Дубинского с противоположными целями и риторикой. К тому же, кто не может объяснить свои приобретения, так или иначе вор, не декларировавший доходы, так что будет делать лиса, которую запускают в курятник? Думаю киевские чиновники заранее трепещут не столько от страха, сколько в предвкушении от "приятного" общения с подобным начальникам. Там ведь и дамы имеются, а не каждому приятно матюки через слово выслушивать. Вот не сдержусь и заранее охарактеризую Дубинского на должности мэра как полное дерьмо. Пускай ему будет приятно.
Игбун Хохлов
"....агрессивно настроенные демонстранты начали устраивать погромы. Они также попытались перекрыть бульвар Переферик, начали строить баррикады и поджигать строительные конструкции, мусорные баки, дорожные щиты." Странно. То же самое было в Киеве. Только тогда это были не агрессивно настроенные демонстранты, а мирные протестующие и онижедети.
-------------
правильно похоже методичка украинского майдана.Это все оргнанизовала демпартия.
--------
по том что успели на столько отбежать заезд в место колоны демонстрантов был не умышленной -он машину тормозил. Если он хотел наехать он добавил бы газу.и мог крутануть в скопившующую массу.
РАЗНИЦЫ НЕТ
ФАРИОН ВАШ ПРЫЗЫДЭНТ! НИЦОЙ - ПРЕМЬЕР МИНИСТР. ИЛИ НАОБОРОТ? А КАКАЯ вАМ В ЖОПУ РАЗНИЦА, уКРЫ?
ВДУЛ ИЛИ НЕ ВДУЛ
НА ФОТО - НЕГРА МОЛОДЕЦ - НЕ ТЕРЯЕТСЯ: УЖЕ ПРИСТРОИЛСЯ СЗАДИ ВЭЧИРКИ!