Для лікування сліпоти використовуватимуть спеціальний клей
Здоровьеzdorovia.com.ua11 ноября 2020

Для лікування сліпоти використовуватимуть спеціальний клей

Клей-гель, розроблений вченими з Гарвардської медичної школи в Бостоні, містить хімічні речовини, які при впливі світла ущільнюють пошкодження на поверхні ока. Дослідники сподіваються, що клей, який в подальшому буде модифікований в очні краплі, допоможе виключити необхідність пересадки рогівки.

Рогівка - це дуже тонка тканина, яка може бути легко пошкоджена травмою або інфекцією, а також іноді контактними лінзами або нігтем. Очна інфекція або травма на поверхні ока можуть привести до утворення рубців, що стає причиною розмивання або повної втрати зору. Трансплантація рогівки в даний час дуже ускладнена, так як існує гостра нестача донорів. Щорічно у всьому світі реєструється понад 1,5 мільйона нових випадків сліпоти через пошкодження рогівки.

Лабораторні випробування нового речовини, що отримав назву GelCORE, показали, що воно не тільки допомагає регенерувати пошкодження рогівки, а й сприяє росту нових тканин. Клей зроблений з хімічно модифікованого желатину і молекул, які активуються синім світлом. Головна функція рогівки - фокусувати світло. Спочатку клей є прозорим і рідким, але при впливі світла матеріал твердне, набуваючи природну структуру рогівки. Згодом клітини рогівки поступово вростають в матеріал, зв'язуються з ним і відновлюють пошкоджені тканини. За словами вчених, властивості GelCORE можна точно контролювати, варіюючи концентрацію і час впливу світла. Це дає можливість змінювати рецептуру клею для різних типів і ступенів травм очей. Варто відзначити,

"Ми сподіваємося, що цей біоматеріал зможе заповнити суттєву прогалину в лікуванні пошкоджень рогівки", - каже професор Реза Дана. Розробники клею планують почати випробування на людях протягом року.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
ера
закон классической логики в данном случае НЕ подходит... если есть мозги, поймешь о чем я...
ера
..".на нарах"...?...так ты "от туда" срачишь патриот?...о! теперь и мы тя "раскусили"...а я не могла понять...откуда Этот непристойно-злобствующий жаргон...
Луна-2
Открытие сделала -давно тебя посещают такие глубокие мысли?
Луна-2
ИНТЕРЕСНО -А КТО ТУТ ЕЕ ЗАЩИЩАЛ ? Кто к ней в адвокаты набивался? кТО С НЕЙ В РАЗВЕДКУ ХОТЕЛ ИДТИ? И нате вам иду в отказ...я С Роджером пошла бы в разведку не потому что он веселый -а потому что он -надежный и своих не бросает.ц
-----
ответ дэ падла?
Весёлый Роджер
Точно "е", ты прямо ему по пятачку свинорыльному попал! :-)) "А ты Шмуля там смокчи, газеточки почитывай, а ты смокчи, смокчи, смокчи - себя перевоспитывай...!"
Весёлый Роджер
«Всюду точки…, точки…, точки…, Всюду точки… господа, А без точек… жизнь плохая – Не годиться никуда… Точек… нет - и ты, как нищий, День не знаешь как убить. Всю дорогу ищешь-рыщешь, Что бы, что-то, утащить. Ну, а скоро вновь проснёшься, Ты на нарах, как всегда, И, кряхтя, перевернёшься, Скажешь: «Здрасьте, господа! ....»