Газ, який допоможе лікувати депресію
Здоровье14 июня 2021

Газ, який допоможе лікувати депресію

Для лікування депресій можна використовуватися окис азоту. Він здатний стати альтернативою антидепресантів, що мають багато побічних ефектів.

Звеселяючий газ не тільки змушує пацієнтів сміятися, він же викликає почуття ейфорії. Нове дослідження показує, що окис азоту полегшує симптоми депресії у пацієнтів, які демонструють резистентність до інших методів лікування. Нагадаємо, що найбільш поширеними з них є антидепресантами. Але практика показує, що вони ефективні не більше ніж у 50% пацієнтів.

Крім того, антидепресанти мають багато побічних ефектів, іноді шкода від їх використання переважує користь. Результати нового дослідження опубліковані в журналіScience Translational Medicine . Воно показало, що через два тижні після годинного вдихання суміші звеселяючого газу і кисню в учасників клінічного дослідження зменшувалися симптоми депресії. У аналогічної групи на плацебо цього не відзначалося. Отже, звеселяючий газ може теоретично застосовуватися в найважчих і невиліковних випадках.

Вчені з Університету Вашингтона, які проводили цей експеримент, нагадують про великий відсоток пацієнтів з депресією, що не реагує на основну терапію ліками. При цьому звеселяючий газ продемонстрував швидке поліпшення симптомів у цієї групи людей. Отже, навіть з використанням кращих алгоритмів лікування, які є в арсеналі психологів, звеселяючий газ може стати ефективним доповненням.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии