Як допомогти імунітету у боротьбі з онкологією?
Здоровьеzdorovia.com.ua04 ноября 2020

Як допомогти імунітету у боротьбі з онкологією?

Раку іноді вдається вислизнути від імунного захисту через надмірну активність молекулярних сигнальних систем, званих процесами контрольних точок.

Імунітет та онкологія

"Ми працювали над відкриттям протиракових агентів більше 15 років і вважаємо, що ці молекули мають реальне майбутнє в терапії раку", - каже Цзяньцзюнь Чен з дослідницької групи Південного медичного університету в Гуанчжоу, Китай.

Проблема для Т-клітин

Молекули команди діють проти білка, що бере участь в процесах контрольної точки, відомого як PD-L1. Ця молекула виступає з поверхні клітин, в тому числі ракових, і може зв'язуватися з білком PD-1, стерпним Т-клітинами імунної системи. Т-клітини мають здатність руйнувати пухлинні клітини, з якими вони зв'язуються через кілька білків, деякі з яких активують протипухлинну активність, а інші пригнічують її.

Подвійна дія

Виявлені дослідниками препарати діють проти PD-L1 двома способами. Вони пригнічують активність білка, зв'язуючись з ним, але вони також сприяють його деградації. Команда досліджувала потенціал 28 молекул на основі складного дифенілового ефіру резорцину, кожна з яких має кілька різну структуру, але всі вони схожі на категорію препаратів, відомих як PROTAC (протеоліз, націлений на химери).

Перший і додатковий

"Вперше виявлено, що молекула PROTAC пригнічує і руйнує білок PD-L1", - говорить Чен. Таким чином, це може бути значним проривом в напрямку нових методів лікування раку, з огляду на роль активності PD-L1 в придушенні реакції імунної системи проти раку.

Дослідження також показало, що найбільш потужні молекули, які вивчає команда, мають деяким додатковим потенціалом.

"Ми виявили, що він може помірно знижувати рівень PD-L1 способом, відмінним від механізму PROTAC", - пояснює Чен.

Цей інший механізм включає деградацію PD-L1 лізосомами, які беруть участь в звичайному видаленні відходів всередині клітин.

Написать комментарий
Авторские статьи