Як і чому розмножуються поширені віруси - відповідь вчених
Здоровьеglavred.info22 ноября 2020

Як і чому розмножуються поширені віруси - відповідь вчених

Колектив російських і американських молекулярних біологів відкрили фермент, який допомагає найпоширенішим вірусам мікрофлори (crAss-бактеріофагам) копіювати свій геном і формувати нові вірусні частинки.

Про це в середу повідомила прес-служба вишу Сколтех. "Позаяк crAss-бактеріофаги домінують в мікрофлорі кишківника людини, розуміння того, як вони заражають мікробів, допоможе нам управляти складом мікрофлори, яка впливає і на здоров'я людини, і на характер розвитку різних хвороб", ‒ заявила одна з учасниць проєкту, доцент Марія Соколова.

За її словами, вчені виявили короткий фрагмент білка, який дуже схожий за своєю структурою на РНК-полімерази багатоклітинних живих істот. Зіткнувшись з цією молекулою, яку вони назвали gp66, біологи зайнялися щільним вивченням її властивостей. Правда, до того вони пересадили кодує її ділянку геному вірусу всередину кишкової палички.

Всі наступні досліди показали, що даний фермент дійсно грає роль РНК-полімерази, яка копіює поодинокі нитки ДНК.

"У далекому минулому наші попередники могли "запозичити" ці ферменти у древніх вірусів, предків crAss-бактеріофагів", - заявив професор "Сколтеха" Костянтин Северинов.

Подальше вивчення цих вірусів і ферменту gp66, як сподіваються вчені, допоможе пристосувати їх для вирішення маси різних наукових і медичних завдань, які пов'язані з управлінням властивостями мікрофлори кишківника, а також з маніпуляціями ДНК і РНК.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Как не нападала Россия не не на кого ,а Финляндия?С моей точки зрения правильно сделала,отодвинула границу от Ленинграда,это потом его и спасло от оккупации,а Яценюк говорил что Россия напала на Украину ,а потом и на Германию, оккупировала их ,ха,Сеня мерзавец,такой де как и Роджер,и тот который здесь про немцев вспомнил, три мерзавца,.А Украина самая лучшая страна в мире.
Игбун Хохлов
Хохлопидар, ты совсем ебанулся. Причем здесь немецкие зольдаты? Гитлеровская Хермания тогда напала на СССР. Россия ни на кого не нападала. Более того, Россия до сих пор выполняет укропские военные заказы.
е
Ну так такие как ты на майдане кричали Европа-Европа и где она, где рынок сбыта для этого маленького предприятия? Вы его обеспечили? С Россией порвали, а дальше что? Че то ты на Порошенко бочку не катил за его фабрики в России..а в чем собственно разница?
Ку-ку
Особливо статевi.
Ну и весь мир с ними
Молчание биомассы - знак согласия. Нэхай кушають! Воны цэ блюдо замовылы!
молодь ua
под какой суд отдать? сЩя, Уесь или Обесе?
гость
Поправочка: видимо, власть решила уже до 1 января НЕ победить коронавирус, а победить опостылевшее ей население. Нет "биомассы", "нищебродов" - нет проблем.
Авторские статьи