Як на малюка впливають батьківські обійми: дослідження
Здоровье24tv.ua18 мая 2020

Як на малюка впливають батьківські обійми: дослідження

Немовлята від чотирьох місяців виявляють чіткі фізіологічні ознаки розслабленості та спокою під час обіймів одного з батьків. Вчені вважають, що обійми є важливою частиною побудови особливого зв’язку між дитиною та мамою чи татом.

Під час дослідження, яке опублікувало видання Sell Press, вчені також помітили, що діти не заспокоюються, коли їх обіймають інші люди.

Для дітей обійми – це набагато краще, ніж коли їх просто тримають на руках. Частота серцевих скорочень у немовлят скорочуються набагато більше, коли їх саме обіймають, тобто так вони заспокоюються. Але лише за умови, якщо їх обіймає мама чи тато.

"У немовлят, старших чотирьох місяців, виявлено високе співвідношення частоти серцебиття під час обіймів батьками, ніж під час обіймів незнайомих людей. Ми виявили, що і немовлята, і батьки розслабляються під час обіймів", – кажуть дослідники.

У дітей, молодших чотирьох місяців, спостерігалося уповільнене серцебиття, коли батьки гладили їх по спині під час тримання. Це спостереження змусило дослідників думати, що немовляти такого віку просто не розрізняють обійми від просто тримання на руках.

Раніше вчені заявляли, що своєю увагою до дитини та тілесним контактом батьки активізують мозок дитини. І чим частіше батьки обіймають дітей ще від народження і протягом життя, тим сприятливіше це впливає на розвиток малят.

Часто батьки стереотипно вважають, що обійми з дітьми – це "телячі ніжності" і дотримуються "соціальної дистанції" від своїх дітей, хоча малечі це дуже потрібно. Тому психологи, спираючись на дослідження, пояснили, чому корисно обійматися з дітьми.

7 причин, чому корисно обійматися:

  • Обійми роблять нас щасливими.
  • Обійми лікують від стресу. 
  • Діти потребують обіймів стільки ж, скільки води та їжі.
  • Обійми роблять учнів успішними у навчанні.
  • Обійми покращують будь-яку гру.
  • Коли багато обіймів в родини, всі менше хворіють.
  • Обійми найкращі допоміжні ліки від хвороб.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Ну, и где пани Нуланд с пирожками для мирно протестующих? Не напекла еще? Почему баба Меркель не приехала хамериканцам про демократию рассказывать? И главного нигеропиндоса Обамы почему-то не слышно. Пусть поведает, как нехорошо людей разгонять. Зато полицаи вооружены хорошо, не в пример "Беркуту".
Кот Матроскин
Работайте, братья!
Кот Матроскин
Червоненко респект и уважуха.
Кот Матроскин
Есть у кого брать уроки истинной демократии.
Кот Матроскин
Америка с нами!
мякола
правильно! скоро нападать на рашку - а тут уклонисты - готовьтесь!
Игбун Хохлов
Помнится, после событий во Врадиевки протесты какие-то были, походы на Киев, требования снять Захарченко. Сейчас тишь да благодать. Чем ситуация не такая? Тем, что "кровавая панда Януковича" не устраивала пиндосов, а сейчас при власти "правильные демократические пацаны" и печенек за майдан не дадут.
Авторские статьи