Як вплине на організм одноразове переїдання
Здоровьеaspekty.net14 августа 2020

Як вплине на організм одноразове переїдання

Одноразове переїдання не завжди суттєво впливає на організм людини.

Результати дослідження, проведеного вченими з Батського університету (Великобританія) виявилися дуже несподіваними, інформує Ukr.Media.

Мета дослідження полягала у тому, щоб порівняти фізіологічний ефект, який спричиняють на обмін речовин і інші системи організму різні обсяги з’їденої їжі: нормальний (людина їсть доти, доки не відчує насичення) і максимальний (людина їсть доти, коли вже фізично не може проковтнути ані шматка).

У експерименті брали участь 14 здорових добровольців чоловічої статі у віці від 23 до 33 років з нормальним індексом маси тіла. Їх випадковим чином поділили на дві рівні за розміром групи, учасники з яких по черзі у два різних дні повинні були з’їсти або нормальну, або максимальну кількість піци. Вчені при цьому стежили за показниками обміну речовин у крові учасників, а також їх поведінкою, настроєм і апетитом.

У середньому під час експерименту з переїданням учасники отримали понад три тисячі додаткових калорій, що приблизно вдвічі перевищує кількість калорій, які були потрібні їм, щоб наїстися (це відповідає приблизно 1,5 великим додатковим піцам, хоча деякі молоді люди змогли з’їсти дві з половиною додаткових піци за один прийом їжі).

Всупереч очікуванням вчених, після переїдання нічого страшного не сталося — рівні глюкози і ліпідів (жирів) у крові учасників залишилися у нормі.

Відбулося лише одноразове підвищення рівня інсуліну, необхідного для контролю концентрації цукру у крові, і рівнів інших гормонів, що стимулюють секрецію інсуліну і забезпечують відчуття насичення. Крім того, протягом чотирьох годин після переїдання учасники відчували підвищену сонливість і навіть думати не могли про будь-яку їжу, у тому числі про солодощі.

Отримані результати свідчать про те, що якщо йдеться про здоровий молодий організм, одноразове переїдання не спричинить негайних негативних наслідків для здоров’я, відзначають дослідники.

«Усім відомо, що регулярне переїдання підвищує ризик ожиріння, діабету 2-го типу і серцево-судинних захворювань, проте досі було незрозуміло, як відбивається на організмі одноразовий надлишок калорій. Але, як виявилося, організм може добре впоратися з такою ситуацією. Здорові чоловіки можуть з’їсти вдвічі більше, ніж потрібно, і не лише не померти, але й почуватися порівняно непогано», — пояснив провідний автор Аарон Хенгіст.

Надалі Хенгіст і його колеги планують перевірити, як переносять одноразове переїдання здорові молоді жінки, літні люди, а також ті, хто страждає через надмірну вагу.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
школьная задачка - дано 3 олигарха, у каждого по 10 шахт. Назовите, в каких случаях возникает классовая борьба? - 1. бастует одна шахта у одного олигарха, остальные 9 у этого-же буржуя на забастовку клали болт, бо кушать очень хочется; 2. бастует 10 шахт у одного олигарха, остальные 2 буржуя радостно потирают руки, т.к. убрали с рынка "национального" конкурента, и заключают контракты (из пенсильвании) на поставки угля этим же лохам на их "шахтёрскую" тэс; 3. бастует 10 у одного, и 5 у другого олигарха, шахтёры 5ти остальных делают самостийную республику и очень хотят поменять второго олигарха на третьего, бо у того шахтёрские дотации кошернее; 4. бастует 20 шахт у 2ух олигархов, третий становится суперолигархом, который играет на бирже на повышение цен и понижении акций конкурентов, скупает по дешёвке уголь у бастующих шахтёров и организует транснациональную угольную монополию, шахтёрский профсоюз разгоняется за ненадобностью "эффективному частному предпринимателю"; 5. бастует 30 шахт, 3 олигарха развязывают войнушку за передел контрактов, поставки полностью обвалены, цена угля на биржах взлетела в стратосферу, контракты покрываются контрабасом с копанок и прямым ограблением угольных колоний, буржуйские пропагандисты пишут лозунги "вся власть императору/фюреру/хорошему хлопцю/настоящему мужику", шахтёры пишут "долой буржуя, пролетарии всех стран соединяйтесь, вся власть советам", красный батька (махно, трёцкий, ... захар) подгоняет к проходной шахтоуправления броневичок; 6. никто не бастует, т.к. рынок и контракты уже давно поделены и олигархат между собой договорился за "национальную" цену угля и среднюю зряплату шахтёрам, гоняя эшелоны угля направо и налево, парочку профсоюзных "смутьянов" обвиняют в терроризме-сепаратизме и по тихому прикапывая в лесопосадке, остальных "фигурантов" угольного деребана взрывают прямо в кабинетах, или в придорожных кафешках. (подсказка: - классовая борьба идёт постоянно за классовые интересы и не зависит от количества забастовщиков и хотелок олигарха, хотя и упрощает дело мировой пролетарской революции).
Кот Матроскин
Удивительно, что на 10 лет, а не на кол.
гость
бред
ЭТО ЧТО ТО ОСОБЕННОГО
ЖАЛЬ ЧТО ЕВРОПА НЕ УСЛЫШАЛА ЭТОГО ЦЕЦАДЗЕ! ПОЛОВИНА ЕВРОПЫ СО СМЕХУ БЫ ПОМЕРЛА!
кипчак
Пока все громкие дела с обвинениями РФ не заканчиваются судами, ни одному обвинению нельзя верить.Похоже Запад испытывает порог терпимости населения и изучает возможные дозы количества и качества дезинформации, в зависимости от чего увеличивает их в своих заявлениях. Как-то не вяжется демократия и правовое государство с такими методами борьбы с оппонентами. Возникает вопрос, а на Западе народ правда считает, что обвинения без суда это правовое государство или у них проблемы лежат в другой области - свобода личной жизни, сексуальных извращений и им по барабану политика, право, война, мир и т.п.
Игбун Хохлов
Не все любят читать с экрана. Не то восприятие. Можно, конечно, распечатать, сшить, но это и долго и дорого.
Ъ
А ВЕДЬ СТРЕЛОК ОТ АВАКОВА БЫЛ . КЕРНЕС ?