ЗдоровьеJun 18

Кава може негативно впливати на здоров'я очей

Дослідження впливу регулярного вживання кави на ризик глаукоми давали суперечливі результати. Однак вони показали, що такий зв'язок можливий: він може залежати від сімейної історії цієї хвороби. У новому дослідженні вчені уточнили цю теорію.

nk_hauz/-mc99aahwpz8c_3xh7q4.jpg

Як відбувалося дослідження

Для цього з британського Біобанку взяли дані понад 120 тисяч осіб. Дослідження охопило період з 2006 по 2010 рік, його учасникам було від 39 до 73 років. Автори роботи вивчили медичну історію учасників, перевірили у них наявність генетичних (спадкових) ризиків глаукоми та врахували, скільки кофеїну вони в середньому вживають на день. Також респонденти відповіли на питання про сімейну історію глаукоми та про стан свого зору. На третьому році спостереження їм виміряли внутрішньоочний тиск.

Вплив кави на ризик глаукоми

Вчені виявили, що для переважної більшості людей кофеїн в будь-якій кількості не є фактором ризику глаукоми. Однак ситуація виявилася іншою для людей з генетичною схильністю до екземи. У цій групі серед тих, хто вживав найбільшу кількість кофеїну, частіше підвищувався внутрішньоочний тиск і розвивалася глаукома.

  • У людей з генетичною схильністю, які отримували не менше 480 міліграмів кофеїну (приблизно 4 чашки кави) на добу внутрішньоочний тиск було на 0,35 мм рт.ст. вищим, ніж у тих, хто вживав її в мінімальних дозах.
  • При вживанні понад 321 міліграма кави на добу ризик глаукоми в цій групі був майже в 4 рази вище.

Пацієнти з глаукомою часто запитують, як вони можуть захистити свій зір за допомогою зміни способу життя, однак це порівняно мало вивчено сьогодні. Це дослідження свідчить, що люди з високим генетичним ризиком можуть отримати користь, знизивши рівень споживання кофеїну, – зазначили науковці.

Не можете обрати зручний антисептик? Спробуйте серветки Smile Sterill Bio. Вони внесені до Державного реєстру дезінфікуючих засобів та ефективно знищують мікроби і віруси.

💬 Последние комментарии
Морж
А как я, простой гражданин Украины, могу повлиять на тех кто выдвигает кандидатуры в депутаты, президенты ? Как народ на это может повлиять ?! ...то холопов – Зеленских и Порошенок - к политике народ и близко бы не подпустил… Чо ты мелешь ?!
Антиелена
А у Пиндосии твоей сколько, дура ты майданутая? Забыла про то, что они вообще перестали публиковать данные о ВВП, потому что минус у них? А ты, сука, я вижу Президента слушаешь?!)) Правильно, тебе полезно! А касательно прошлого какие уроки ты, бездарь, извлекла из истории Украдины? А я тебе скажу. Вся история Украдины - это история передела собственности. Подчеркиваю, передела, а не создания! Ты бы лучше на курсы какие сходила что ли! ТП!
Антиелена
О, как задевает, говно ты безмозглое! Это ты пи@дишь как Троцкий, научись хоть по буквам на клавиатуре попадать. Сразу видно, что мозг продала вместо почки! Это ты в сети такая смелая, мразь майданутая? Пи@дуй сортиры мыть у гейропу, это все что ты умеешь.
наблюдатель
И антинародное властвование проводит военную операцию против жителей Донбасса, которые отказались признавать итоги государственного переворота. А кто выступает против Донбасса (Донецка и Луганска), кто вредит Донбассу (Донецку и Луганску), тот враг поганый, мерзкий для мирных людей, жителей Донбасса (Донецка и Луганска).
ЦЕ пропаганда!
УПС
Гость
Дожили. А управление МКС, а также координация всех космических программ находятся в руках США. При этом в Штатах на законодательном уровне закреплено, что все космические объекты, в т.ч. Луна, Марс и другие, находятся в американской юрисдикции.
гвоздь
...