Кава може негативно впливати на здоров'я очей
Здоровье18 июня 2021

Кава може негативно впливати на здоров'я очей

Дослідження впливу регулярного вживання кави на ризик глаукоми давали суперечливі результати. Однак вони показали, що такий зв'язок можливий: він може залежати від сімейної історії цієї хвороби. У новому дослідженні вчені уточнили цю теорію.

Як відбувалося дослідження

Для цього з британського Біобанку взяли дані понад 120 тисяч осіб. Дослідження охопило період з 2006 по 2010 рік, його учасникам було від 39 до 73 років. Автори роботи вивчили медичну історію учасників, перевірили у них наявність генетичних (спадкових) ризиків глаукоми та врахували, скільки кофеїну вони в середньому вживають на день. Також респонденти відповіли на питання про сімейну історію глаукоми та про стан свого зору. На третьому році спостереження їм виміряли внутрішньоочний тиск.

Вплив кави на ризик глаукоми

Вчені виявили, що для переважної більшості людей кофеїн в будь-якій кількості не є фактором ризику глаукоми. Однак ситуація виявилася іншою для людей з генетичною схильністю до екземи. У цій групі серед тих, хто вживав найбільшу кількість кофеїну, частіше підвищувався внутрішньоочний тиск і розвивалася глаукома.

  • У людей з генетичною схильністю, які отримували не менше 480 міліграмів кофеїну (приблизно 4 чашки кави) на добу внутрішньоочний тиск було на 0,35 мм рт.ст. вищим, ніж у тих, хто вживав її в мінімальних дозах.
  • При вживанні понад 321 міліграма кави на добу ризик глаукоми в цій групі був майже в 4 рази вище.

Пацієнти з глаукомою часто запитують, як вони можуть захистити свій зір за допомогою зміни способу життя, однак це порівняно мало вивчено сьогодні. Це дослідження свідчить, що люди з високим генетичним ризиком можуть отримати користь, знизивши рівень споживання кофеїну, – зазначили науковці.

Не можете обрати зручний антисептик? Спробуйте серветки Smile Sterill Bio. Вони внесені до Державного реєстру дезінфікуючих засобів та ефективно знищують мікроби і віруси.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Не гадь петро не сри петро
Луна-2
Убийство карается законом - и как же тогда с проповедью "не убий" - по закону Божиему, если уж на то пошло?
Милиция
Ты предлагаешь убийство! Это возмутительно! Это безобразие!
ЖИРИНОВСКИЙ ВАШ ВЫХОД
Жириновский обещал Днепр перекрыть... Интересно, как бы взвыли все русофобские страны? А ведь стоит сейчас подогнать пару бульдозеров к берегу Днепра и такое начнётся, что мама не горюй!
гость
И как-то так.
гость
Кому чего... и такое бывает.
Елена
Маркс о коммунизме в Германии и Европе думал,а не в России,а те роджеры специально подчеркивают что он русофоб и вредитель создал в России коммунизм,умалчивая что он не для России его писал,вот так дурнями и манипулируют и подменяют смыслы и замыслы,а дурачки в это верят,а Америка с нами!Как она добивалась от Германии прокачку газа через Украину ещё на десять лет.