Харчові добавки: чи потрібно боятися Е-кодів на етикетках
Здоровье28 июня 2021

Харчові добавки: чи потрібно боятися Е-кодів на етикетках

На полицях магазинів можна знайти безліч продуктів, у складі яких вказані так звані Е-добавки. Існує думка, що вони становлять загрозу здоров'ю, так як простому покупцеві невідомо, що ховається за набором цифр

Харчові добавки: чи потрібно боятися Е-кодів на етикетках

За трьома-чотирма цифрами, зазначеними після букви Е, ховаються зашифровані назви консервантів і інших добавок. Вони потрібні або для того, щоб продовжити термін придатності продукту, або - поліпшити його колір і смак.

Небезпеки ці речовини не становлять, так як проходять строгий контроль з боку міжнародних регуляторів: Об'єднаний комітет експертів Міжнародної сільськогосподарської організації (JECFA), Кодекс Аліментаріус (Codex Alimentarius), прийнятий Міжнародною комісією ФАО / ВООЗ.

Типи Е-кодів

Існує три основні категорії, на які можна розділити ці добавки:

- натуральні (тобто створені з використанням природних компонентів); - синтетичні (створені в лабораторіях); - ідентичні натуральним (також створені в лабораторіях, але за складом ідентичні натуральним).

До натуральних відносяться фарбувальні добавки E100 - E199, консерванти групи E200 - E299, регулятори кислотності E300 - E399 і E500 - E599, загусники, стабілізатори та емульгатори E400 - E499, підсилювачі смаку E600 - E699, підсолоджувачі E900 - E999 і E1000 - E1599, що відносяться до групи додаткових хімікатів.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
УКР
А єто баба на фото или трансгендер?
все было ничего нового
красные бригады википедия
е
Елена, так что с нацизмом на Украине? Кто ответил за организацию и проведение нацистского марша в Киеве?? Ссыкло, где ответ???
трамп
ору ))) просто ору с информации для амеб ))) автору даже СТЫДНО подписаться под этим юмористическом эссе
трамп
Всегда так было испокон веков короли и холопы.... и будет также дальше ВЕЗДЕ В МИРЕ а не только в США ((( чем Россия лучше??? все олигархам принадлежит и их детям заводы компании и пароходы а простому "смерду" зп 20 тысяч рублей а после 30 лет пахоты пенсия 10 тысяч рублей (((
Мойша
Черти мовные ,всё равно останутся чертями мовными,дай им хоть латиницу,хоть кириллицу.
СКОРО ЖДИТЕ КИНО В уКРАИНЕ
В ближайшее время нам покажут кино с трупом. В трупе опознают зеленского. Обвинят кого - понятно! Поднимается жуткая суматоха с боевыми действиями. Настоящщий зеленский пьёт кофе у себя на даче. Скажете такого быть не может? Потому что не может быть никогда? А репетиции подобных сцен уже были. И режиссёр умелый имеется..