Здоровьеzdorovia.com.ua7 нояб.

Харчування впливає на перебіг хвороби Альцгеймера

Учасники дослідження, які одержували полінутрієнтний напій (багатий вітамінами, мінералами та поживними речовинами) впродовж тривалого періоду часу, показали не таке швидке погіршення когнітивних функцій, ніж пацієнти з контрольної групи, що одержували плацебо.

nk_hauz/-mlxif6lvpknecpg006x.jpg

Харчування та хвороба Альцгеймера

Ці результати взяті з поточного європейського дослідження LipiDiDiet, в якому 311 пацієнтів, що поступили в одну з 11 лікарень, перебували під наглядом протягом трьох років. Результати опубліковані в журналі Alzheimer's & Dementia.

Ранні стадії хвороби Альцгеймера характеризуються зниженням функції мозку і пам'яті, особливо страждає короткочасна пам'ять. Ідентифікувавши за допомогою аналізу спинномозкової рідини пацієнтів на ранній стадії захворювання, вчені з Саарландского університету вирішили перевірити, як втручання в дієту може допомогти в запобіганні подальшого погіршення стану.

Частина учасників отримувала активний поживний напій, а частина плацебо. Дослідження було подвійним сліпим. В результаті виявилося, що у пацієнтів з хворобою Альцгеймера, які отримували поживний коктейль, всихання мозку було на 20 відсотків менше, ніж у контрольній групі. Крім того, пацієнти, які отримували справжній напій, страждали від когнітивних порушень на 40-70 відсотків рідше, ніж отримували плацебо.