Здоровьеgreenpost.uaOct 2

Коли пізно вакцинуватися від грипу: експерти про підйом захворюваності в Україні

На одному з телеканалів Олег Рубан, лікар-епідеміолог, кандидат медичних наук, начальник управління очільник Держпродспоживслужби в м. Києві заявив, що проти грипу ніколи не пізно вакцинуватися, але при показаннях і під наглядом лікаря.

nk_hauz/-micxirtmh3mxfum-nph.jpg

«Я вакцинуюсь особисто і вакциную всю родину і наш робочий колектив, тому що це дійсно єдиний захист від цього захворювання в таку пандемію, епідемію грипу, яку ми зараз реєструємо», – розповів він.

Чиновник повідомив, що вакцини, на жаль, ще немає в аптечній мережі, вона з’явиться в жовтні, але наголосив, що треба вакцинуватися людям, які є в  групі ризику, та які можуть захворіти на коронавірус і мати ускладнення.

«Це літні люди, люди з хронічними захворюваннями судин, люди з хронічними захворюваннями легень, люди з обмінними процесами», – сказав він.

Олег Рубан нагадав, що вакцинуватися можна і за власний кошт, проте вакцинація людей із груп ризику здійснюється за кошти місцевого бюджету. Орієнтовно вакцина коштує 200-500 грн залежно від мережі, і протягом 5 років її ціна не змінюється. «Середня ціна не така велика, щоб захистити себе від даного захворювання», – вважає очільник Держспродспоживслужби.

Чиновник наголосив, що ми можемо самі собі призначити вакцинацію, але є ризик ускладнень, ризик неправильного проведення контролю холодового ланцюга. Тому найкраще, щоб цю медичну маніпуляцію проводили навчені люди в спеціалізованих амбулаторних закладах.

У своєму коментарі GreenPost відомий імунолог-вакцинолог Андрій Волянський висловив згоду з думкою, що вакцинуватися проти грипу не пізно, навіть на тлі підйому захворюваності.

«Тим більше що "класичний" сезон грипу – це лютий-березень. Саме на цей період припадає пік кількості захворілих», – нагадує лікар.

Відповідно до даних Центру громадського здоров’я, від ускладнень грипу протягом минулого епідсезону в Україні померла 71 людина, на грип та ГРВІ перехворіли 4,9 млн людей (12,9% населення), 63% з яких – діти віком до 17 років.  При цьому минулого епідсезону в Україну було поставлено 500 000 доз вакцин від грипу, однак вакцинувалися лише 238 079 людей (0,6% населення), частка дітей серед щеплених становить 10,5%.

Цього ж року в Україну буде поставлено 665 000 доз вакцин від грипу:

  • 500 000 доз вакцини VAXIGRIP TETRA (виробник Франція, чотиривалентна);
  • 45 000 доз вакцини Інфлувак (виробник Нідерланди, тривалентна);
  • 100 000 доз вакцини ДжіСі Флю (виробник Республіка Корея, тривалентна);
  • 20 000 доз вакцини ДжіСі Флю Квадрівалент (виробник Республіка Корея, чотиривалентна).

За розрахунками ВООЗ, цього епідсезону в Північній півкулі циркулюватимуть 4 штами грипу. Тривалентна вакцина призначена для вироблення імунітету від трьох таких штамів, відповідно чотиривалентна – від чотирьох.

Раніше ми розповідали, як відрізнити грип від COVID-19.

Авторские статьи
Авторские статьи37м. назад
Американцы крепко взялись за Зеленского. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи1ч. назад
Мы наблюдаем полный развал системы государственного управления
Авторские статьи2ч. назад
Киевский суд признал Украину американской колонией
Авторские статьи2ч. назад
Зеленскому выходят боком скандалы с офшорами, вагнеровцами и внутри партии
Авторские статьи2ч. назад
Без Великой Отечественной и Донбасса. Новый «темник» должен научить украинцев «правильному» языку
Авторские статьи2ч. назад
Протоиерей Андрей Ткачёв: Сатанизм среди миллионеров. Закрытый клуб иллюминатов
Авторские статьи3ч. назад
США опять торгуются с Россией за Украину
Авторские статьи4ч. назад
Обещал бычка, а дал тычка. Чем увенчался визит главы Пентагона в Киев 5
Авторские статьи5ч. назад
Ноябрь 1945 года. Не состоявшийся ядерный удар Сталина по США