Здоровьеgreenpost.ua2 окт.

Коли пізно вакцинуватися від грипу: експерти про підйом захворюваності в Україні

На одному з телеканалів Олег Рубан, лікар-епідеміолог, кандидат медичних наук, начальник управління очільник Держпродспоживслужби в м. Києві заявив, що проти грипу ніколи не пізно вакцинуватися, але при показаннях і під наглядом лікаря.

nk_hauz/-micxirtmh3mxfum-nph.jpg

«Я вакцинуюсь особисто і вакциную всю родину і наш робочий колектив, тому що це дійсно єдиний захист від цього захворювання в таку пандемію, епідемію грипу, яку ми зараз реєструємо», – розповів він.

Чиновник повідомив, що вакцини, на жаль, ще немає в аптечній мережі, вона з’явиться в жовтні, але наголосив, що треба вакцинуватися людям, які є в  групі ризику, та які можуть захворіти на коронавірус і мати ускладнення.

«Це літні люди, люди з хронічними захворюваннями судин, люди з хронічними захворюваннями легень, люди з обмінними процесами», – сказав він.

Олег Рубан нагадав, що вакцинуватися можна і за власний кошт, проте вакцинація людей із груп ризику здійснюється за кошти місцевого бюджету. Орієнтовно вакцина коштує 200-500 грн залежно від мережі, і протягом 5 років її ціна не змінюється. «Середня ціна не така велика, щоб захистити себе від даного захворювання», – вважає очільник Держспродспоживслужби.

Чиновник наголосив, що ми можемо самі собі призначити вакцинацію, але є ризик ускладнень, ризик неправильного проведення контролю холодового ланцюга. Тому найкраще, щоб цю медичну маніпуляцію проводили навчені люди в спеціалізованих амбулаторних закладах.

У своєму коментарі GreenPost відомий імунолог-вакцинолог Андрій Волянський висловив згоду з думкою, що вакцинуватися проти грипу не пізно, навіть на тлі підйому захворюваності.

«Тим більше що "класичний" сезон грипу – це лютий-березень. Саме на цей період припадає пік кількості захворілих», – нагадує лікар.

Відповідно до даних Центру громадського здоров’я, від ускладнень грипу протягом минулого епідсезону в Україні померла 71 людина, на грип та ГРВІ перехворіли 4,9 млн людей (12,9% населення), 63% з яких – діти віком до 17 років.  При цьому минулого епідсезону в Україну було поставлено 500 000 доз вакцин від грипу, однак вакцинувалися лише 238 079 людей (0,6% населення), частка дітей серед щеплених становить 10,5%.

Цього ж року в Україну буде поставлено 665 000 доз вакцин від грипу:

  • 500 000 доз вакцини VAXIGRIP TETRA (виробник Франція, чотиривалентна);
  • 45 000 доз вакцини Інфлувак (виробник Нідерланди, тривалентна);
  • 100 000 доз вакцини ДжіСі Флю (виробник Республіка Корея, тривалентна);
  • 20 000 доз вакцини ДжіСі Флю Квадрівалент (виробник Республіка Корея, чотиривалентна).

За розрахунками ВООЗ, цього епідсезону в Північній півкулі циркулюватимуть 4 штами грипу. Тривалентна вакцина призначена для вироблення імунітету від трьох таких штамів, відповідно чотиривалентна – від чотирьох.

Раніше ми розповідали, як відрізнити грип від COVID-19.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Ленок ты думай что пишешь .Какое братание, какая дружба и между кем ?Между Украиной и Республиками - уже пропасть ,которую не перешагнуть .Потому что и с той и с этой стороны есть жертвы . Мир дружба жвачка- в этом пока не заинтересованы ни твои товарищи из Вашингтонского обкома , ни сама Украина -им выгодна война или скажем так, тлеющий конфликт на Украине - потому что американцы - посылают нам, за не бесплатно, конечно, оружие- пусть устаревшее но стреляющее..Украине же выгодно быть в конфликте - потому что на войне легче всего отмачивать грязные деньги -которые крутятся у нас как белка в колесе.И на которых делают свои капиталы многие , в том чИсле и твой любимый клоун ЗЕ.
Луна -2
Какая разница как называть -оос ,ато все это термины войны - гражданской войны - внутренний конфликт....Когда убивают друг друга.
Елена
Типун тебе на язык, войны не будет, будет братание и дружба, Роджер уже налаживает близкие контакты с американским военным флотом на Мальте.хе.
Гость
Ты точно идиот? Россия НЕ заинтересована в РАЗГОВОРЕ с этими ублюдками, которые не заинтересованы в прекращении войны на Донбассе!!!
Елена
Опять шизофреник до компа дорвался.
Гость
Если бы Россия напала на Украину, тогда Украина превратилась бы в огромный дымящий полигон с ракетными бомбардировсками, от таких города перестали бы существовать. Потому что если Россия нападет, тут же натовцы и США реально совершат вторжение на этой территории, вот пить дать и устроят такое "Варфоломеевская" ночь плюс "ночь длинных ножей", это вынудит ВСЕХ украинцев СБЕЖАТЬ в Россию, а не к америкашке. А те кто виновен в провокации, будут отвечать на военном трибунале за то, что убивали мирных людей во время Майдана и сбитого Боинга, и за все. Вот попробуйте заявить, что напала на Украину - ПРЕДЪЯВЬТЕ доказательства, если нет доказательства - тогда Америка и Британия сделала уже свой ход, и захапали нашу Украину. Ты думаешь, что 30 лет независимости до сих пор есть?! НЕЗАВИСИИМОСТИ НЕТУ, БАРАН! Властями СРАТЬ НА УКРАИНЦЕВ, ИМ ИНТЕРЕСУЮТ ТОЛЬКО ДЕНЬГИ, А НЕ СПАСЕНИЕ СТРАНЫ!
Елена
Ты блять сдох что-ли,так всем хорошо будет,а козлоослик пусть живёт и жрёт и жрёт и жрёт,пока не нажрётся.
Авторские статьи
Топ новость16м. назад
"Байрактаров на выплаты не хватит". Как китайцы хотят засудить Украину на $4,5 млрд за "Мотор Сич"
Новости дня2ч. назад
Теперь омикрон: что известно о новом штамме коронавируса и чем он опасен 3
Авторские статьи7ч. назад
Роковые обещания: из-за МВФ дегустация «пряников» отменяется…
Авторские статьи9ч. назад
Что происходит в США. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи10ч. назад
От несчастий и перегруза Украину спасёт кукуруза! 1
Авторские статьи10ч. назад
Не стоило ему лезть в гетманы Украины. Не его это дело. 1
Авторские статьи12ч. назад
Игорь Лесев: Перепалка Зеленского и Бутусова - это конфликт двух пацанов на районе 2
Авторские статьи12ч. назад
Сенсационные факты о расследовании катастрофы МН17 от Александра Коробко 2
Авторские статьи13ч. назад
Операция «имитация». Почему Кремль отказался обсуждать пленных с Эрдоганом 1