Колись люди спали двічі за ніч
Здоровье7dniv.info06 сентября 2015

Колись люди спали двічі за ніч

Екирх виявив, що для людей взагалі-то не дуже властивий "традиційний” 8-годинний сон вночі. Наші предки спали вночі двічі з перервою опівночі. Спочатку вони лягали о 7–8 вечора, потім прокидалися опівночі, об 11–12 годині. Спали, як правило, три години (відтак люди займалися сексом, мистецтвом, написанням книг і т. д.), а потім знову лягали спати. Вже до ранку. Історик і дослідник зауважив, що звичка спати два рази протягом ночі стала зникати в Європі в кінці XVII століття. Люди вищого класу в Північній Європі вирішили, що куди "ефективніше” лягати пізніше і спати до ранку за один присід, ніж за два. До 1920-го року, коли всі – від заводських робітників до перших капіталістів – працювали на знос, ідея, ніби спати потрібно два рази за ніч, повністю зникла з суспільної свідомості. Але повернемось до історії. У XVII столітті міста ставали все більш густонаселеними. Ніч у них була часом доби, коли по вулицях ходили тільки злочинці, повії і п’яниці. Пристойні люди воліли вночі лягати спати і не бачити цього всього. В цю теорію, у всякому разі, вірить історик Крейг Кослофський. Ще дещо. Париж у 1667 році став першим у світі містом з освітлюваними вулицями. Це змусило парижан полюбити вечірні прогулянки. Крім того наступала промислова революція: люди почали думати про ефективність, а життя ділити не на дні, а на години. Дітей вночі стали змушувати спати. Режим виробився і став чимось самим собою зрозумілим. Екирх вважає, що більшість проблем зі сном у сучасних людей викликана саме тим, що ми дозволили собі йти проти природи. Ми запрограмовані на те, щоб рано лягати спати і прокидатися посеред ночі. Є дослідження, які доводять, що люди, які сплять за таким розкладом, можуть використовувати 3–4-годинну перерву від посеред ночі для вирішення максимуму творчих завдань. Цей час може стати періодом вашого дня! До речі, саме поняття "безсоння” в психіатрії з’явилося саме в XIX столітті, коли відмова від двохфазового сну закріпилася в європейському суспільстві остаточно. Тоді ж перші люди, що страждали від цієї недуги, скаржилися на те, що постійно прокидаються посеред ночі, а потім не можуть заснути. Загалом, якщо такого роду безсоння почне мучити вас, не лякайтеся. Використовуйте це "вікно” з максимальною користю: думайте, мрійте, читайте, моліться, працюйте або займайтеся будь-якою духовною практикою. А наступного дня лягайте спати раніше.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
999
Глас вопиющего в пустыне
999
Налицо дежа вю. Благодаря фальсификациям Байден пришел к власти подобно Ющенко на Украине. Готовься,Украина. Виктория Нуланд уже накупила печенюшек и точит когти,чтобы вместе с Байденом снова вцепиться в тебя после небольшой четырехлетней передышки.
999
God bless You Donald. We shall pray for You in 2024 year.
Елена
И тебе делать будут,а где уже болгары делись?
Елена
Красота моя согласно моему возрасту,я иллюзий не строю и в облаках не летаю,не гони беса и не приписывай мне якобы неземную красоту,земная у меня красота,ну правда немножко божественная,самую малость,ха.
Елена
У меня всё есть козлоослик,я миллионный раз говорю,ни ко му не за ви ду ю, понятно?а лишнего мне не надо,по себе примитивы судите, ограниченность не даёт расширить рамки действительности , реального положения вещей, дурачок,иут я сто раз это писала.
Весёлый Роджер
ЭЙ запорычЬ! Я тоби ныне смог прочитать, ты немногословен и как ни странно, пишешь без разжижения мозгов и почти по существу дела! Шо, купил антидиарейное средство от словесного поноса. Поздравляю, хорошее лекарство – действует. Тильки ты не жмотись, а курс пропей. Таки я про шо пишу тоби, вот ты обосрал полностью ваших панов – пиндосов, а як же теперь рядовому скакуну житти? Ты подумовал? Ты же Шмуле_Елен у душу насрал. Для него Америка цэ ни тильки жвачка, скики от пуза жрачка и халявная життя – вот и песня него вся.