Здоровьеglavred.info23 нояб.

Лікарі виявили один з тригерів мігрені

Спазми в животі, здуття живота і перепади настрою - це всього лише кілька неприємних симптомів, пов'язаних з менструацією, але вони викликають гормональні зміни, і ви також можете отримати хворобливі головні болі, звані менструальної мігрені.

nk_hauz/-mm_cfi2apniqgl_objz.jpg

Менструальна мігрень - це не звичайний головний біль або мігрень. У дослідженні 2015 року жінки з менструальною мігренню повідомляли про тривалу мігрені та більш серйозні симптоми нудоти, ніж жінки з неменструальною мігренню.

У той час як в цілому 70% мігрені виникають у жінок, клініка Клівленда повідомляє, що від 60% до 70% цих жінок виявляють мігрень, пов'язану з їх часом Місяця. І на відміну від звичайних головних болів, менструальні мігрені виникають через падіння рівня гормонів естрогену і прогестерону.

Через унікальну причину для лікування менструального циклу може знадобитися не тільки аспірин. Хороша новина полягає в тому, що розуміння того, чому це відбувається, допомагає зрозуміти, як це лікувати. Ось що вам потрібно знати.

Що викликає менструальні мігрені?

Зміни статевих гормонів пов'язані із загостренням головних болів. З початку першої менструації рівні статевих гормонів естрогену і прогестерону починають змінюватися щомісяця. Це відкриває двері для гормональної мігрені.

"Рівень естрогену швидко знижується приблизно за п'ять днів до початку менструації. Вважається, що це падіння рівня естрогену викликає менструальну мігрень", - говорить Олена Павлович, доктор медичних наук, невролог з Медичного центру Монтефіоре.

Оскільки естроген і прогестерон важливі для регулювання менструального циклу, мігрень може почати з'являтися вже за два дні до початку менструації.

Більш того, Центр психічного здоров'я жінок MGH повідомляє, що, хоча хлопчики і дівчатка мають однакову частоту виникнення мігрені, захворюваність різко зростає для дівчаток, коли у них з'являються перші місячні. З часом кількість дорослих жінок, які страждають повторюваними мігренню, буде в 3 рази більше, ніж чоловіків.

Періодичні мігрені повертаються після вагітності

Відсутність менструації під час вагітності означає скорочення мігрені на 50-80% у тих, хто страждає цим захворюванням. Крім того, в огляді 2006 року було відзначено, що ймовірність виникнення мігрені під час вагітності становила менше 3%, і ці мігрені були більш типовими протягом першого триместру.

Зниження частоти виникнення мігрені пов'язано з підвищеним рівнем прогестерону і естрогену, які необхідні для підтримки здорової вагітності.

Однак це не означає, що менструальні мігрені зникли назавжди. Огляд 2006 року також показав, що майже 94% жінок зазнали мігрені, що повертаються після пологів. Це відбувається тому, що естроген і прогестерон приходять в норму після вагітності, і це різке зниження може викликати повернення мігрені.

За даними американського фонду мігрені, якщо ви годуєте грудьми, це може запобігти зниженню рівня естрогену. Однак це тимчасовий профілактичний ефект. Як тільки дитина перестає годувати грудьми, мігрень може знову з'явитися.

Мігрень може тривати і після менопаузи

Менопауза найчастіше трапляється після 45 років, а також коли яєчники перестають виробляти естроген і прогестерон. Поступове зниження рівня гормонів не тільки викликає нечасті періоди, але також може викликати повторювані і більш тривалі мігрені.

Вінсент Мартін, доктор медичних наук, професор і директор програми головного та лицьового болю медичного коледжу Університету Цинциннаті, каже, що після менопаузи "жіночі гормони падають, і це може або різко поліпшити, або іноді посилити напади мігрені".

Контроль народжуваності та періодичні головні болі

Оскільки протизаплідні таблетки складаються з естрогену або комбінації естрогену і прогестерону, вони мають прямий вплив на природний рівень гормонів. Для деяких це означає, що протизаплідні таблетки можуть стабілізувати або поліпшити різні симптоми, пов'язані з менструацією. Але інші вважають, що головні болі-частий побічний ефект протизаплідних таблеток.

"Протизаплідні таблетки можуть посилити головний біль у деяких дівчаток або жінок, тому що рівень естрогену різко падає протягом тижня прийому протизаплідних таблеток, що може викликати напади мігрені. Одна з стратегій боротьби з цим-використання протизаплідних таблеток тривалої дії, які дають тільки плацебо. щотижня кожні 3 місяці замість щомісячного", - сказав Мартін.

Також протизаплідні таблетки не рекомендуються людям з мігренню з аурою. За даними The Migraine Trust, існує невеликий ризик ішемічного інсульту, коли у вас мігрень з аурою під час прийому протизаплідних таблеток - через більш високий рівень системного естрогену. Якщо у вас є мігрень, пов'язана з вашими місячними, але ви не відчуваєте аури, поговоріть зі своїм лікарем, щоб обговорити ризики і переваги випробування протизаплідних таблеток.

На щастя, не всі гормональні препарати спрацьовують. Замісна гормональна терапія (ЗГТ) часто використовується для полегшення симптомів менопаузи, таких як припливи і сухість піхви. При прийомі через гель або пластирі з естрогеном замісна гормональна терапія може зменшити мігрень, підтримуючи стабільний рівень естрогену.

Як лікувати мігрень

Хоча протизаплідні засоби можуть порушити природний рівень естрогену і прогестерону, вони дійсно допомагають в плануванні менструації. Це може бути стратегією запобігання мігрені, - припускає Мартін.

Ще одне корисне лікування-триптани. "Ви можете приймати ліки під назвою триптан протягом 4-5 днів поспіль, починаючи з 1-2 дня до дня, коли ви очікуєте початку менструального головного болю, і закінчуючи 4-5 днями пізніше. Це може допомогти вам запобігти періодичному головному болю шляхом лікування головний біль ще до його початку", - говорить Мартін.

За словами Павловича, добавки з магнієм також можуть допомогти впоратися з болем при мігрені. За даними американського фонду мігрені, низький рівень магнію пов'язаний з почастішанням мігрені. Щоденний пероральний прийом 400-500 мг оксиду магнію-це запобіжний метод, який також безпечний під час вагітності. А через здатність магнію запобігати підвищені сенсорні зміни в головному мозку він також ефективний при мігрені з аурою.

Клініка Мейо також рекомендує полегшити біль при мігрені, прикладаючи пакети з льодом, загорнуті в рушник, на хворобливі ділянки.

Мартін вважає, що зміни способу життя, такі як здорове харчування і втрата ваги, важливі для запобігання менструальної мігрені. Уникайте їжі, що провокує мігрень, і пийте від 1,5 до 2 літрів води щодня. Також дуже важливо встановити постійний графік сну.