ЗдоровьеJun 28

Несподіваний вплив кави на печінку виявили вчені

В останні роки хвороби печінки стали однією з причин передчасної смерті в усьому світі. За даними ВООЗ, від них помирає близько 1,32 млн осіб на рік. Велика частина смертей припадає на країни з низьким і середнім рівнем життя.

nk_hauz/-md6bolzf2llpjg1urso.jpg

Відповідно до опублікованого в журналі BMC Public Health дослідженню, три-чотири чашки кави в день знижують ймовірність розвитку стеатозу, жирової хвороби печінки, а також алкогольного і неалкогольного цирозу та інших хронічних захворювань цього органу на 20%. При цьому ризик смерті від цих хвороб у любителів кави зменшується на 49%.

В експерименті брали участь громадяни від 40 до 69 років, які погодилися пожертвувати своє ДНК для аналізу, пройти медогляд, розповісти про раціон харчування і шкідливі звички. Так, вчені зіставивши всі фактори, що впливають на здоров'я, визначили, що чим більше підбадьорливого напою добровольці вживали, тим рідше страждали від захворювань печінки. Особливо це було помітно у тих, хто пив мелену каву, а не швидкорозчинну.

Вчені також відзначають, що покращувати здоров'я печінки потрібно не тільки за рахунок вживання кави, але і за рахунок скорочення алкоголю, підтримки нормальної ваги, фізичних вправ і правильного харчування. Крім того, не радиться зловживати кавою, тому що велика її кількість може погано вплинути на інші органи і системи організму людини.

💬 Последние комментарии
УПС.
Гейропейская перспектива уже нас. Все в разрухе экологически чистое.
БРЭД
Да надо просто тела в кучу бросать - пусть птицы клюют будет еще чище.
Антиелена
Не , булка-ленка! У тебя точно Роджер в голове вместо головного мозга! И это хорошо! Ревнуешь?)))))))
Антиелена
А в Амэрыке, Ленка- недальновидная белка, вообще перестали публиковать данные о ВВП якобы из-за высоковолатильных переменных в формуле расчета. Когда все хорошо, то публикуют ВВП, когда нет - высоковолатильные переменные, т.е. минус! Ну вот нахрен ты эти высеры свои про амэрыку постишь? Сука, иди разбирайся, тупая ты пи@да!
кипчак
История свидетельствует, что сквозь тернии к звездам добраться бывает ближе, нежели с пуховых пирин, сытости и духовной пустоты.
кипчак
А не поздно пить "Боржоми"?
кипчак
Чтобы достичь высокого ВВП, в Китае не допускают шатания по улицам нациков и прочей нечести, все под жестким контролем, скажут сидеть дома, заварят все ходы выходы и - порядок. А для ограничения сильно "умных" мыслителей тоже существуют способы их изоляции от общества, потому и процветают.