Здоровьеwww.ukrinform.uaJun 10

Нікотин може призвести не лише до раку легень, а й до метастазів у головному мозку — вчені

До 40% людей із раком легень, які курять або інакшим чином вживають нікотин, ризикують отримати метастази в головному мозку. При цьому медіанне значення тривалості їхнього життя складає менше шести місяців.

nk_hauz/-m9oz5ov9c41bnm0in50.jpg

Про це йдеться в дослідженні, оприлюдненому в науковому виданні Journal of Experimental Medicine.

Учені проаналізували стан здоров’я 281 людини з раком легень, в яких почали розвиватися метастази в головному мозку. З’ясувалося, що нікотин прискорює цей процес, тоді як у людей, які не курили, він протікав менш інтенсивно.

Один із факторів розвитку метастазів раку легень у головному мозку — вплив нікотину на мікроглію в головному мозку. Учені експериментальним чином з’ясували, що нікотин змінює фенотип мікроглії з М1 на М2: остання «пригальмовує» запальні процеси, які метастази викликають у головному мозку, фактично створюючи сприятливе середовище для них.

Понад те, вони змогли підібрати речовину, яка змогла нейтралізувати цей згубний вплив нікотину на головний мозок: нею виявився партенолід, який видобувають із квітки маруна дівоча.

Дослідники сподіваються, що отримані ними результати допоможуть у відкритті нових способів боротьби з раком легень. А ще — вкотре підтверджують шкоду куріння для здоров’я людей.

💬 Последние комментарии
е
..не смогут... надо любить и уметь работать, чтоб что-то создать...скакуасы ни того ни другого не умеют....
ХИХИЛ - БАГАТЕЙ ДОЛГАМИ !!!
Путин уже повысил цены за Русский Газ и отопление в Киеве на 47,7% ...Клоун 3еленский разрешил пока не платить - накапливать долги, БАГАТЕТЬ ДОЛГАМИ !!!
Сашко Гарматный
Стоило ли оплатить рэволюцию гидоты что бы поставлять на Донбасс уголь из США? кОНЕЧНО СТОИЛО-ЭТО ВЫГОДНО!
Ниндзя-черепашка
Зачем дуракам премию даешь! Ты умным премию давай! Полю Кагаме, например.
Гость
Список "не удостоились", конечно потрясающий. Н-даа...
как мы обманули клоунов Франции
В четверг и пятницу, 21-22 октября, в Брюсселе проходила встреча обосраных министров обороны Франции и стран НАТО. Ключевым событием мероприятия стали всеобщие насмешки над лягушатниками, возомнившими себя Независимыми, сидя на члене Альянса. Никаких подробностей официальные лица не привели...
дворец Путина
3еленский рассказал почему в его трёхэтажном Крымском дворце "Император" цена за отопление в 115 раз ниже чем у его родителей в трехкомнатной хрущобе