Нікотин може призвести не лише до раку легень, а й до метастазів у головному мозку — вчені
Здоровьеwww.ukrinform.ua10 июня 2020

Нікотин може призвести не лише до раку легень, а й до метастазів у головному мозку — вчені

До 40% людей із раком легень, які курять або інакшим чином вживають нікотин, ризикують отримати метастази в головному мозку. При цьому медіанне значення тривалості їхнього життя складає менше шести місяців.

Про це йдеться в дослідженні, оприлюдненому в науковому виданні Journal of Experimental Medicine.

Учені проаналізували стан здоров’я 281 людини з раком легень, в яких почали розвиватися метастази в головному мозку. З’ясувалося, що нікотин прискорює цей процес, тоді як у людей, які не курили, він протікав менш інтенсивно.

Один із факторів розвитку метастазів раку легень у головному мозку — вплив нікотину на мікроглію в головному мозку. Учені експериментальним чином з’ясували, що нікотин змінює фенотип мікроглії з М1 на М2: остання «пригальмовує» запальні процеси, які метастази викликають у головному мозку, фактично створюючи сприятливе середовище для них.

Понад те, вони змогли підібрати речовину, яка змогла нейтралізувати цей згубний вплив нікотину на головний мозок: нею виявився партенолід, який видобувають із квітки маруна дівоча.

Дослідники сподіваються, що отримані ними результати допоможуть у відкритті нових способів боротьби з раком легень. А ще — вкотре підтверджують шкоду куріння для здоров’я людей.

Написать комментарий