Здоровьеzdorovia.com.ua15 июн.

Ознаки інсульту, які краще не ігнорувати

Погіршення зору. Найчастіше картинка в очах розпливається, але можлива і часткова втрата зору. Якщо це відбувається раптово, ігнорувати таку зміну не можна.

nk_hauz/-m9qpth3fa3xpc7e1fpz.jpg

Невиразна мова. Потерпілий чоловік може все розуміти, але сам виявляється не здатний говорити пропозиціями, чітко вимовляти слова.

Слабкість в кінцівках. Параліч або сильна слабкість при інсульті можуть зачіпати сторону тіла, протилежну постраждалої частини головного мозку. Попросіть людини витягнути вперед руки - в разі мозкового одна з них мимоволі почне опускатися.

Запаморочення, нудота, втрата рівноваги. За словами медиків, ці ознаки інсульту нерідко пропускаються, оскільки не викликають асоціації з ним.

Біль. Неврологи підкреслюють: не можна ігнорувати будь-яку раптову сильний біль. Ознакою інсульту часто виявляється головний біль, але також вона може відчуватися в грудях, плечі, руці, однієї частини особи.

Серцебиття. На інсульт може вказувати різке посилення серцебиття, що супроводжується задишкою.

Гикавка. Її викликає ураження ділянок головного мозку, які контролюють функції органів дихання. Ознакою інсульту може бути довго не проходить гикавка.