П’ять простих способів захистити дитину від застуди
Здоровьеnv.ua11 октября 2019

П’ять простих способів захистити дитину від застуди

Ось п’ять ідей, які допоможуть вам захистити вашу дитину від вірусів. Як? П’ять ідей для захисту від вірусів нам розповіли: Олена Кобилінська, педіатр, викладач Школи масажу Української федерації масажу.

Захист від застуди № 1. Давайте погарчимо

Почнемо з найзабавнішого способу. Гарчання — відмінне імуностимулювальне заняття. «Воно покращує кровообіг в носоглотці, а значить, туди прибуває більше клітин імунітету, які можуть дати потужну відсіч вірусу», — пояснює лікар-дієтолог і фітотерапевт Борис Скачко. Тому влаштовуйте вдома змагання — хто голосніше і довше прогарчить. Маленькі діти точно будуть у захваті. Домашні тварини, якщо вони у вас є, теж.

Захист від застуди № 2. Пограємо в Кінг-Конга

У тілі людини є чарівна кнопка, натискаючи на яку можна стимулювати імунітет. «Вона знаходиться в місці на грудях, в яке ми тикаємо, коли говоримо „я“, — розповідає Борис Скачко. — Це тимус, в ньому виробляються імунні клітини». Якщо ви все це з розумним виглядом розкажете дитині і запропонуєте їй «стимулювати тимус», навряд чи така ідея захисту від вірусів його зацікавить. А ось пограти в Кінг-Конга — це запросто, особливо якщо таким чином ви будете стукати по тимусу всім сімейством.

Захист від застуди № 3. Картина медом

Намалюйте медом на тарілці смайлик і запропонуйте дитині його злизати. Так ви вб'єте відразу двох зайців. По-перше, мед є допінгом для імунітету. А це вже само собою — спосіб запобігати застуді. По-друге, язикова гімнастика, яку буде проробляти дитина, злизуючи малюнок, покращує кровообіг у ротоглотці. «Чим він краще, тим судини менш проникні для вірусної атаки і тим сильніше захист від вірусів», — пояснює Скачко. Протипоказанням для цього методу може бути хіба що алергія на мед.

Захист від застуди № 4. Босоніж по бігуді

Ця порада — з галузі альтернативної медицини. Але все ж — для захисту дітей всі засоби хороші. На стопах — безліч біологічно активних точок, які пов’язані з роботою внутрішніх органів. Цей момент можна ефективно використовувати, застосовуючи лікувальний масаж. «Впливаючи на ці точки, ми допомагаємо організму справитися з тими чи іншими неполадками», — коментує Олена Кобилінська. Масаж не обов’язково проводити руками. відмінні «помічники» — крупи, намиста, горіхи. Залежно від віку дитини ви можете використовувати різні ігри. Наприклад, нехай дитина закриє очі і вгадає, чим ви масажуєте їй стопи. Або ж створити масажний килимок: на доріжку нашейте намистини, бігуді тощо. І нехай дитина час від часу скаче по ньому. «В ідеалі — босоніж. Адже при цьому ніжки то нагріваються, то охолоджуються, а значить, ваше чадо загартовується», — радить Кобилінська.

Захист від застуди № 5. Весела гра

Від великого пальця до пахви йде легеневий меридіан — якщо пройтися по його точках, можна простимулювати роботу легенів, стверджує Кобилінська. Робити це можна, так би мовити, із жартами і примовками. Починаємо з розтирання великого пальця, примовляючи: «Пішов Івашка за водою і зустрів діда з бородою. Той показав йому колодязь… «. Далі натискаємо на зап’ясті на точку пульсу: «Тут вода холодна». Проводимо пальцем по внутрішній поверхні руки до ліктьового згину, натиснувши на згин: «Тут вода тепла». Йдемо далі, вгору по руці до плечового суглоба, натискаємо на нього: «Тут вода гаряча». І закінчуємо фразою: «А тут окріп!» При цьому полоскочіть дитину під пахвою.

Сміх гарантований, і це теж непогано. Адже сміх — ворог стресу і друг імунітету.

Щеплення — відмінний захист від вірусів

І наостанок про більш серйозне питання. Цього року українців атакуватимуть чотири штами вірусу: «Брісбен», «Канзас», «Колорадо» і «Пхукет». Проти цієї компанії вже розробили вакцину, і вона завезена в Україну. У продажу в аптеках є французька (280 грн) і корейська (230 грн). Купуєте, приходите в держполіклініку, зберігши чек, і вам роблять безкоштовно укол. У приватній клініці прищепити дитину їх вакциною плюс огляд педіатра обійдеться в 600 грн. Робити щеплення можна дітям з 6-місячного віку. «Дітям, які ніколи не хворіли на грип та які раніше не були щеплені від нього, вакцину потрібно вводити в два етапи по пів дози, з інтервалом у 28 днів», — попереджає Алла Мироненко, заввідділу респіраторних та інших вірусних інфекцій «Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського».

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Именно так Ленка ! Погрузишь себе на спину карпатскую елку на продажу и раком поползешь в Европу Ха !
Гость
Теперь подорожают...
неПетя
"Петрухес" вывалил все свое словесно богатство...
гость
писец... уровень нищеты, правда "Евро-пейский"
Петро
Национализм/нацизм является официальной государственной идеологией в Украине. Президент не может не учитывать этого факта, более того, наци являются одним из основных инструментов мировой неоколониальной системы. Если убрать наци и террористов/экстремистов, то всё посыпется. Украинская власть не борется с наци потому, что понимает, если их "выдернуть", как тот хребет, то завтра Украины не будет. Колонии Украины не будет! От тож. Поэтому статья ничтожна по своей сути. Наци и национализм основа современной Украины!
Елена
Будешь много пиз...деть и с тобой такое произойдёт,поэтому не буди лихо,пока оно тихо.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Елена
Вот только не надо,зубы у меня все есть и я не такая,я порядочная,а не такая как ты пишешь.