Перебування в космосі по-різному впливає на організм жінок і чоловіків — дослідження
Здоровьеwww.epochtimes.com.ua23 апреля 2020

Перебування в космосі по-різному впливає на організм жінок і чоловіків — дослідження

Чоловіки та жінки відчувають себе в космосі по-різному. І вчені не завжди можуть пояснити причину. Наприклад, чому від погіршення зору страждають тільки астронавти-чоловіки?

За весь час від першого польоту людини в космос до теперішнього часу жінки складають 11% із загального числа космонавтів. Тому дослідження впливу польотів були присвячені в основному космонавтам чоловічої статі, і насамперед — колишньому астронавту НАСА Скотту Келлі, який провів на орбіті майже рік (340 днів) у 2015–2016 роках.

Здійснюючи спостереження, вчені НАСА з'ясували, що організм представників обох статей реагує на невагомість та інші фактори польоту по-різному.

Зір

Проблема, із якою стикається більше половини чоловіків, які довгий час провели на орбіті, — втрата гостроти зору. Експерти припускають, що таким змінам сприяє підвищення внутрішньочерепного тиску: рідина накопичується в черепній коробці і тисне на зоровий нерв.

За даними досліджень, жінки-космонавти не схильні до таких змін, і вчені не можуть зрозуміти чому.

Хвороби/самопочуття

Іще одна відмінність у стані організму чоловіків і жінок, які літають у космос: жінки відчувають себе гірше на орбіті, тоді як чоловіки частіше стикаються із захворюваннями після повернення на Землю. У космонавтів чоловічої статі часто уражаються органи слуху і зору. А жінки після польоту відчувають загальну слабкість через нестабільність тиску.

Лікарі не впевнені, викликано це гормональними відмінностями статі чи фізіологічними змінами.

Гінекологія

Як пояснила доктор Варша Джейн, «космічний гінеколог» НАСА, жінкам у космосі доводиться зіткнутися з незручністю під час менструацій.

Проектувальники туалетів на космічній станції не враховували фактор жіночого місячного циклу. У системі каналізації сеча визначається як рідина і переробляється на воду, а кров визначається як тверді відходи і не переробляється.

Чимало жінок-космонавтів приймає протизаплідні таблетки або використовує внутрішньоматкову спіраль, щоб призупинити цикл.

Репродуктивна функція

У чоловіків на орбітальній станції знижується якість і кількість сперматозоїдів внаслідок радіоактивного опромінення. Однак через деякий час після завершення польоту фертильність приходить у норму, і космонавти (як чоловіки, так і жінки) можуть мати дітей.

Втрата кісткової маси

Чоловіки й жінки в умовах невагомості приблизно однаково страждають від втрати кісткової маси, яка після закінчення польоту майже не відновлюється. Загалом цей процес можна охарактеризувати як «прискорене старіння».

Для поглибленого вивчення подібних проявів НАСА створило «Програму досліджень людини» (Human Research Program, HRP). А з кількісним збільшенням жіночого екіпажу на борту космічних станцій дослідники отримали в розпорядження ширший і різноманітніший зміст даних про вплив польотів на здоров'я людини.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Тебя никто не спрашивает,что мне делать и о чём писать, дурачок несчастный,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Игбун Хохлов
Тупость - национальная черта хохлоту. Других объяснений подобным высерам придумать невозможно. Дебилам уже тыщапятсот мильонов раз рассказывали, что: 1. Меморандум - это всего лишь декларация о намерениях. Никакой значимой юридической силы он не имеет. 2. Нератифицированный меморандум - не больше, чем разговоры на кухне. 3. Меморандум никакого отношения к ЯО не имеет, укрАина избавилась от него, потому что не имела средств обслуживать. Об этом даже Чук первый говорил. 4. Страна, в которой произошел государственный переворот, вообще не имеет права на какие-либо договора, подписанные ранее. Их подписывали не с вами, а с законной властью. 5. Никто территориальную целостность укропстана не нарушал, это гражданская война, в которой у республик Донбасса гораздо больше прав. 6. Поросенок Хунтик 5 лет пробивал идею привлечь пиндостан и мелкобританию. Результат - ноль. У нагло-саксов нет никакого желания ввязываться в эту заварушку. У Зели результат будет тот же. Хохлоту скачет по граблям. 7. Минские соглашения - это документ ООН, и хитрожопым хохлам его обойти никак не получится. Сало Уронили!))))))) .
светла
это не мой флаг*-я просто в гостях сейчас у сестры---и вашу Украину вижу лично--бандиты,фашисты,бандеряки, убийцы детей ---жаль сестра не уехала с этого дурдома---получается ,что 73 процента украинцев ненормальных --именно столько голосовало за зелю,а ваш параша тоже тварь кровавая ,а ваш Аваков,Геращенко--пидорасы ,геи,как и Ляшко--а в Раде один 95 квартал---просто не способны вы ,украинцы, государством управлять,тем более,что вам подарили и отдали половину Украины--в 1922 году она была без КРЫМА,ДОНБАССА,ХЕРСОНА,ЛЬВОВА,ОДЕССЫ ---все вам Ленин ,СТАЛИН И ХРУЩЕВ ПОДАРИЛИ---а я ,слава богу,русская,живу в России, ---а ты видно рогуль с галичины,славно бандеровцев мой отец покрошил под БРОДАМИ В ВОВ !!!ЖАЛЬ НЕ ВСЕХ ТАМ ДОБИЛИ---а родина моя--РОССИЯ,ДАЛЬНИЙ ВОСТОК,ПРОСТО СЕМЬЮ ,КАК ВОЕННЫХ,ПЕРЕВЕЛИ В УКРАИНУ--я вовремя уехала с этого гадюшника,сестра нет ,о чем жалеет---В РОССИИ КЛАССНО,МНЕ ЕСТЬ С ЧЕМ СРАВНИВАТЬ,У ВАС ЖЕ---НИЩЕТА И БЕЗНАДЕГА, в Крыму бываю--там классно,новый аэропорт--космический,мост тоже--все строится,развивается,и цены на продукты и лекарства ниже чем в Украине----а вы и дальше скачите и жопу пиндосам полизывайте--не забудь стринги надеть на гей парад--у вас же только такие парады сейчас
Елена
А его начальник будет Нетрадиционно играть на рояле :)))))
Елена
Лысый череп в Будапеште будет сосать
Игбун Хохлов
Ебанько, разговор состоялся по инициативе американской стороны. Можешь погуглить, хотя мартышка вроде тебя на это не способна.
Елена
Долбодятлы какая Украина , сталь Саудам продаёт Индийская компания которой принадлежит завод в Кривом роге. И бабло с прибылью соответственно получат кришнаиты , хахлы получат чёрное копченое небо и рыжую пыль на улицах 95 квартала