Про що розкаже колір вашого язика?
Здоровьеzdorovia.com.ua28 января 2020

Про що розкаже колір вашого язика?

Китайські лікарі можуть назвати діагноз людини, глянувши на її обличчя. Наш стан видає шкіра, очі, а особливо зміни слизових. Язик - теж один з основних маркерів стану.

Вивчати свій язик варто вранці після пробудження. На кольорі язика можуть позначитися лікарські препарати, наприклад, антибіотики та інші групи ліків. Також ви можете помітити на язику роздратування через надто гарячу або гостру їжу - вони зазвичай виглядають як "опіки" на слизовій і проходять протягом доби.

У нормі мова повинна бути рожевого кольору з більш світлою окантовкою. Він не повинен бути занадто сухим або вологим. Якщо мова не такий, щось в організмі цілком може бути не так. Але варто зазначити, що на колір мови і наліт на ньому може впливати навіть їжа, яку ви з'їли напередодні. Тому якщо сьогодні ваш мова опиниться "нездорового" кольору, а завтра повернеться в норму, то, найімовірніше, причина змін була ситуативною.

При підвищенні температури тіла вище 37,5 градуса мова стає сухуватим і покривається білим нальотом. Це свідчення боротьби організму з вірусами. Також білий наліт часто з'являється при молочниці.

Якщо у вас лихоманка, а наліт на язику придбав відтінки сірого, зеленого або жовтого, зверніться до лікаря-це може бути ознакою серйозної бактеріальної або грибкової інфекції.

Якщо язик занадто блідий, це може говорити про поганий кровообіг, анемії, авітамінозі. Жовтуватий мову може говорити про проблеми з печінкою або підвищеної кислотності травних секретів, а яскраво-червоний язик може бути ознакою захворювань легенів і алергії.

Написать комментарий
Авторские статьи