Прогулянки на природі допоможуть впоратись з вигоранням
Здоровье25 мая 2021

Прогулянки на природі допоможуть впоратись з вигоранням

В обставинах вкрай сильної напруги і вигоряння допомогти собі можна "безкоштовним способом" - прогулянкою на лоні природи.

Іноді здається, що навантаження дуже великі і нерви на межі: робота втомлює і не дає перспектив, діти викликають занепокоєння, відносини не приносять радості, а тільки дратують. Нерідко подібний негативізм щодо власного життя є наслідком того, що організм близький до вигорання і йому бракує нейромедіаторів, щоб відчувати позитивні емоції.

Що можна зробити, щоб допомогти собі впоратися з цим деструктивним станом? Експерти рекомендують прогулянку на природі.

Вченими Стенфордського університету було встановлено: після 90-хвилинної прогулянки на природі (у порівнянні з прогулянкою по місту) учасники випробувань більш розслабленими емоційно, а також мали меншу нервову активність частин мозку, яких торкається тривожним розладом і депресією.

Японські дослідники проводили схожі експерименти. Вони відправляли випробовуваних на прогулянки лісом і вимірювали різні показники стресу до і після екскурсії на природу. У порівнянні з прогулювалися по місту пішоходами, у випробовуваних з "природного групи" фіксувалися значно нижчі рівні кортизолу, більш низькі значення пульсу і артеріального тиску, а також менша нервова активність, пов'язана зі стресом.

У свою чергу, дослідження фахівців Мічиганського університету показало: в умовах прогулянок на природі мозок розслабляє ділянки, котрі піддаються стресу у людей в місті. Після цього активізується мислення, креативність.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии