Що ні в якому разі не можна пити під час спеки
Здоровье26 июня 2021

Що ні в якому разі не можна пити під час спеки

Спрага не тітка У сильну спеку постійно хочеться пити. Але не всі з напоїв можуть бути однаково корисними в спеку. Що ж робити? Не панікувати, і прислухатися до порад експертів.

В першу чергу, дієтологи рекомендують уникати зневоднюючих рідин. Хоч алкоголь тут на першому місці, є й інші більш звичні для нас напої, які в умовах аномальної спеки стають не такими нешкідливими, як можуть здатися.

Не пий що-небудь

Під час сильного пекла американський фахівець по здоровому харчуванню Ріана Прайор радить обережно ставитися до рідин з вмістом кофеїну, включаючи газовані напої, чай і кава. Що стосується алкоголю, то про нього краще зовсім забути.

За її словами, солодкі безалкогольні напої зневоднюють організм, що погано для нирок. Експерт звертає увагу, що каву і чай можна пити навіть в спеку, але, в міру, і якщо людина звикла, а головне, не забувати про достатнє споживання простої води.

Стеж за собою

Небезпека алкоголю не тільки в тому, що він збільшує ризик зневоднення, а й в тому, що він обманює мозок. Температура нашого тіла регулюється гіпоталамусом, а дія спиртного змушує його помилково думати, ніби все в нормі.

Ще Райана Прайор радить у спеку уважно придивлятися до сигналів свого організму. Одними з вірних ознак зневоднення є темний колір сечі і неприємний запах з рота, що виникає через брак слини.

Як врятуватися від зневоднення під час аномальної спеки:

- залишатися в прохолодному приміщенні;

- пити досить чистої води,

- більше ходити по кімнаті,

- частіше приймати прохолодний душ,

- не виходити на вулицю в найспекотніший час доби.

Написать комментарий