Що відбувається з мозком через недосипання: дослідження
Здоровье01 мая 2021

Що відбувається з мозком через недосипання: дослідження

Мозок людини, який спить лише чотири години на добу, в середньому на вісім років старший, ніж мозок людини, який добре висипається.

Про це свідчить дослідження медичної журналістки Ільке де Бішоп, опубліковане у французькому журналі Passion Santé. Автор зазначає, що сон людини складається з 4-5 важливих циклів, які тривають по півтори години кожен.

  1. Перший починається з фази легкого сну, тривалістю близько 5 хвилин. Потім звичайні електромагнітні хвилі поширюються з глибини мозку в кору і йдуть кожні кілька секунд.
  2. Так, сон плавно перетікає на другий етап, який займає близько 50 хвилин і дуже важливий для процесу збереження і зберігання інформації. В цей час мозок обробляє всю інформацію, яку він зібрав протягом дня, і збережену раніше, й ухвалює рішення про те, які спогади зберегти, а які – стерти з пам’яті.
  3. Третя і четверта стадії – це глибокий сон, тобто період відновлення, коли тіло набирається енергії після накопиченого за день стресу. На четвертій стадії мозкові хвилі стають більше схожими на мозкові хвилі хворої людини в комі, і ця стадія триває щонайбільше близько пів години.
  4. Остання стадія, стверджує автор, відома як “парадоксальний сон” або “сон зі швидким рухом очей”, який є важливим етапом для поліпшення настрою і збереження спогадів, після чого пробудження відбувається природним способом.

Бішоп стверджує, що поки людина спить, її мозок буквально очищається, оскільки під час неспання, клітини згруповані разом, а уві сні вони стискаються, створюючи між собою більше простору. Це полегшує циркуляцію спинномозкової рідини. Водночас видаляються “відходи мозку”, особливо білок.

У людей, які сплять занадто мало він накопичується легше, що безпосередньо пов’язано з хворобою Альцгеймера.

Також через нестачу сну страждає частина мозку, що відповідає за ухвалення рішень і вирішення проблем. Міжнародні дослідження, в яких взяло участь понад 10 тис. осіб, показали, що занадто короткий сон може швидко погіршити логічне мислення і словесну здатність.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
Елена, как же те самые супер-пупер технологии, которыми ты тут, как пипиской хозяина, регулярно хвастаешься? Не помогли? Не такие уж и супер технологии как выяснилось....но ты бреши дальше, дурь твоя должна быть всем видна...
Хохол
Сброд тупых гандонов во главе с дебилкой.
гость
Так всё таки - могут хлопци с русстрета объяснить, какое отношение имеют "защита национальных интересов и национализация элит" к тому, что - "биржевой фонд ВТБ-Капитал (тикер на бирже VTBA) весь 2020-2021 гг активно инвестируют средства в американские компании, входящие в индекс S&P 500"? Ладно Сбербанк России, чисто еврейский трест, им сам Яхве велел поддержать баблосом своих австро-немецких коллег по опасному бизнесу - добавить Европе капитализацию против мириканских фин.фондов. Но что это за инвест-стратегия второй крупнейшей российской банковской мафии - вкладывать в американский долговой пузырь? И всего-то под смешную комиссию за управление БПИФ VTBA 0,9% в Нюёрке, и 0,04% в Москве (разница в 22 раза!). Что за гешефт такой? - покупать иностранный ETF ISHARES CORE на индекс SP500 (по результатам инвест.индекса, состоящего из облигаций, деноминированных в долларах США с рейтингом инвест.уровня или доходностью сроками погашения от одного до пяти лет) в пропорции ихней биржи, а потом накидывают свой процент за управление и прочие расходы, продавая их затем "российским лохам-инвесторам" под собственным брендом. Это тоже "зашита национальных интересов"? - ну-ну.
е
Елена, это твоя супер развитая отсталая Америка..и ты еще Россию смела называть страной бензоколонкой... А кто тогда твоя Америка? Где её типа развитые технологии так прославляемые тобою? )))
е
Скорее второе..но с непременными воплями о том что Россия де опять все срывает...
Кот
Предполагаемый арест Медведчука должен ускорить вс тречу или сделать невозможной никогда??
Гость
а 80 грн в городской электричке?