Сухість очей - симптом хвороби мозку
Здоровьеnashamama.com14 февраля 2021

Сухість очей - симптом хвороби мозку

Хвороба Паркінсона - це невиліковне захворювання головного мозку, що характеризується втратою нервових клітин в його області, відповідальної за виробництво дофаміну. Це хімічна речовина грає роль посередника між частинами мозку і нервової системи, що беруть участь в контролі і координації рухових функцій. Відмирання або пошкодження нервових клітин при паркінсонізмі означає зменшення кількості дофаміну в головному мозку, що відбивається на роботі різних частин тіла. Ознакою, який може вказувати на подібне порушення, є зниження частоти моргання, що веде до сухості очей. Про це розповіли фахівці фонду Parkinson's Foundation (Великобританія).

"Симптоми хвороби Паркінсона, як правило, розвиваються поступово і спочатку здаються незначними. Один з таких попереджувальних сигналів захворювання - це деякі зміни в очах, в тому числі зменшення інтенсивності миготіння, що викликає проблему сухих очей", - кажуть фахівці фонду.

За словами експертів, в середньому людина моргає до 20 разів на хвилину. У разі розвитку хвороби Паркінсона це відбувається значно рідше. Регулярне моргання сприяє розподілу по поверхні ока слізної рідини, утворюючи на ній зволожуючу, змазує і захисну плівку. Коли воно стає більш рідкісним, очі зволожуються значно гірше - це і викликає неприємний стан сухості очей, що супроводжується відчуттям потрапив в них піску.

"Немає встановленого обмеження на те, як часто можуть моргати в хвилину пацієнти з хворобою Паркінсона. Але якщо ви помітили, що моргаєте рідше звичайного, вам слід проконсультуватися з лікарем", - порадили співробітники фонду.

Також в Parkinson's Foundation назвали інші зміни в стані тіла, які можуть вказувати на невиліковне захворювання мозку: тремор, уповільнені рухи, жорсткість м'язів, порушення постави (людина нахиляється корпусом вперед), змінюється мовлення (стає нерозбірливою для оточуючих), мінливий почерк (стає дрібним, нерівним).

Написать комментарий