В Україні почався "іспанський" сценарій розвиток епідемії — в лікарнях колапс
Здоровьеgreenpost.ua04 октября 2020

В Україні почався "іспанський" сценарій розвиток епідемії — в лікарнях колапс

Лікар-епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк дала невтішний прогноз щодо поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні найближчим часом. Повідомляє "ТСН".

«Іспанський» або «італійський» сценарії в Україні, звичайно ж, можливі. Хоча я не думаю, що нам варто лякати один одного чиїмось сценарієм. Ми та так вже бачимо свій сценарій. Поки що наші лікарні здатні приймати пацієнтів, але вони на межі. Дійсно, стаціонари починають переповнюватися, люди бояться, і у нас друга хвиля паніки починається», – заявила експерт.

Як зазначила лікар, те, що відбувається сьогодні в Україні, – досить передбачуваний епідеміологічний процес й, на жаль, ситуація буде тільки погіршуватися.

«Ми хотіли б прогнозувати сьогодні спад захворюваності – якесь плато, як ми говорили про нього на початку літа. Але, на жаль, поки що ми бачимо наростання першої хвилі, і це пов'язано і з тим, що ми порушуємо карантинні заходи, ну, і з тим, що це досить природний процес, і ми просто бачимо розвиток і поширення вірусу в популяції», – зазначила вона.

За її словами, українські лікарні не готові до такого перебігу подій:

«Але не вина лікарень. Це формувалося роками. У нас відсутній інфекційний контроль у лікувальних установах, або він присутній на дуже низькому рівні. Як ми знаємо, крапельну інфекцію досить важко стримувати навіть коли інфекційний контроль на високому рівні. Тому сьогодні ми будемо мати дуже багато проблем з хворими, з кількістю захворілих, з переповненими стаціонарами, захворюваністю у школах і садках. І я поки що не знаю, як цього уникнути».

Нагадаємо, новий антирекорд - в Україні виявили 4 633 нових випадків зараження COVID-19.

Написать комментарий