В Україні заборонили популярні ліки від кашлю, якими користувалися майже всі

10.07.2018 13:49 narodna-pravda.ua
В Україні тимчасово заборонили продаж та використання популярних льодяників від болю в горлі «Стрепсілс».

Про це стало відомо з розпорядження Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, передає НАРОДНА ПРАВДА.

У розпорядженні йдеться про тимчасову заборону льодяників «Стрепсілс з ментолом та евкаліптом» серії DG546 виробництва британської компанії Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd.

Заборону накладено із-за невідповідності вимогам методів контролю якості за показниками «кількісне визначення» та «ідентифікація».

Нагадаємо, з 12 препаратів, які українці купують найчастіше, лише 3 мають доведену ефективність. Про це йдеться в дослідженні журналу “Психосоматична медицина та загальна практика”. Більшість медикаментів відпускають без рецептів. Установи, яка контролюватиме правдивість інформації на упаковці препарату згідно із принципами доказової медицини, в Україні немає. А фармкомпанії зацікавлені у якомога кращих продажах своїх продуктів.

Нагадаємо також, 1 січня 2018 року набрала чинності постанова Кабміну, згідно із якою, безоплатно і на пільгових умовах відпускатимуться лікарські засоби, які зареєстровані в Україні в установленому порядку та включені до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
Крім того, кількість неякісних ліків в Україні значно більша, ніж та, про яку звітує Державна служба лікарських засобів і обігу наркотиків. Тому жоден українець не застрахований від використання неякісного або фальсифікованого лікарського засобу.

Комментарии

Добавить комментарий

АВТОРСКИЕ СТАТЬИ