Вчені хочуть перейменувати шизофренію
Здоровьеpinu.com.ua31 марта 2015

Вчені хочуть перейменувати шизофренію

Група дослідників з Італії, Швейцарії та Австралії опублікувала в журналі Schizophrenia Research статтю, де розглядаються доводи на користь вибору нової назви для психічного захворювання, яке зараз називається шизофренією. Автори дійшли висновку, що таке перейменування було б корисним. Вони відзначають, що в сучасному суспільстві термін «шизофренія» став широко застосовуватися щодо всього, що здається божевільним і ненормальним, і має явний негативний відтінок. Це веде до стигматизації хвороби. Люди, що страждають на шизофренію, бояться говорити про це, побоюючись стати ізгоями. Перейменування хвороби могло б поліпшити відносини пацієнтів з лікарями, сім'ями та оточуючими людьми. Автори відзначають, що методи когнітивної поведінкової терапії ефективні при шизофренії, і психосоціальна реабілітація може допомогти пацієнтам «успішно жити без опіки родичів, отримати освіту, знайти роботу і поліпшити соціальну взаємодію». Можна додати, що назва «шизофренія» веде часто до неправильного розуміння розладу, оскільки воно складено з грецьких слів σχίζω «розколюю» і φρήν «розум, розум». Через це деколи вважають, що цей термін відноситься до так званого «роздвоєння особистості», тоді як насправді шизофренія позначає інший тип захворювання. Термін «шизофренія» першим використав швейцарський психіатр Ейген Блейлер (1857-1939) в 1908 році, а вже в 1933 році знаменитий поет Т. С. Еліот вжив його в помилковому значенні «роздвоєння особистості». Пропозиція перейменувати шизофренію - не перша така ідея в історії психіатрії. Відносно недавно був введений термін «дисоціативний розлад особистості» замість назв «розлад множинної особистості» та «роздвоєння особистості».

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Ой да на кого ж ты нас покидаешь баба Вера? Да як жешь Шмуля пердун будэ без тебя житти, ему ж надо тапереча про нового клона думовати. У этого точки и большие буквы, а у нового наверно будут вместо точек тире ...---. Ну щоб тупые лохи читачи тут не додумовались, шо цэ не он - простой ждб пропахандон! "ПАКЕДА бабанька", не кашляй ...хорошо было с тобой...со СТАРОЙ КЛЮКОЙ... да не ой! Примитивно правда было, ну и понятно, прапорщики с каптёрки, мозгами никогда не блистали, ну да, пристыдить другого в том, он цитирует матерщинника, с которым пани хотела в разведку. И баба Вера, она же фанера, но у Роджера НИКОГДА не закончатся матерные фразы мудака Шмули, их там на два тома хватит.
Луна-2 - думаю что меня подде
К ого ты материшь- да, каждого -кто тебя критикует - за эти годы я достаточно насмотрелась на твои" веселые" выходки...
против доллара сга
а вы сука после переворота посчитайте то ахуеете
777
У потребности публично обнажаться есть название - эксбигиционизм, - легкое психическое отклонение. Беситься из-за этого не стоит,можно даже полюбоваться,если тело в самом деле красивое.
Луна-2
Жалко говорите... от слова жалеть . но не оскорблять человека,которому вы пишите.... и еще -все. здесь с мозгами.. каждый по -своему уровню, и воспитанию...-Счастливо вам Вера ...
ЖидПархатый
Габунистан на йух.
777
"Вставай,Україна,бо москаль вже не спить!"