Здоровьеnewformat.info21 мар.

Вчені не знайшли доказів негативного впливу вірусу nCoV на репродуктивну функцію

Чоловікам, які перехворіли новим коронавірусом не загрожує безпліддя, повідомили урологи і вірусологи.

nk_hauz/-m2wuusygw-vlefsd-cl.jpg

Патоген дійсно може викликати запалення тканин яєчок в термінальній (останній) стадії хвороби. Однак даних про те, що він робить негативний вплив на репродуктивну функцію вилікувалися у вчених немає. На сьогоднішній день в міжнародній науковій літературі не зареєстровано жодного випадку впливу коронавірусу на статеву функцію чоловіків або жінок. Тому побоюватися бездітності після одужання від COVID-19 не варто, вважають фахівці.

Раніше в Мережі поширилися повідомлення про те, що на сайті уряду китайської провінції Хубей виклали документ. У ньому всіх чоловіків, які перехворіли на COVID-19, закликали перевіритися на безпліддя. Оголошення з великою швидкістю стало розходитися по соцмережах і через кілька годин його нібито прибрали з сайту держструктури.

Побоювання, що новий коронавірус взагалі може якось вплинути на репродуктивну здатність, були засновані на дослідженнях наслідків спалаху SARS (важкого гострого респіраторного синдрому), більш відомого в Росії як атипова пневмонія. Захворювання, що поширилося в 2002-2003 роках, вразило більше восьми тисяч чоловік в Азії, Африці, Європі та Америці і призвело до смерті близько восьмисот заразилися. У 2005 році група китайських вчених опублікувала результати патологоанатомічного дослідження загиблих.

Тож, прямого зв’язку між ним і безпліддям не встановлено. Більш того, на сьогоднішній день в міжнародній науковій літературі не зареєстровано жодного випадку впливу цього патогену на статеву функцію чоловіків або жінок. Однак необхідно спостерігати за подальшим станом перехворілих, щоб повністю виключити подібні ризики.

💬 Последние комментарии