Вчені спростували поширений міф про аспірин
Здоровье27 марта 2020

Вчені спростували поширений міф про аспірин

Відомо, що в суспільстві існує поширена помилка, ніби прийом аспірину уповільнює появу серйозних когнітивних порушень, але, як вважають деякі вчені, немає вагомих підстав вважати, що все так воно є насправді.

Безумовно, аспірин багатьма цінується завдяки його протизапальним властивостям, а також його здатності розріджувати кров. Протягом довгого періоду часу пацієнти за рекомендаціями лікарів вдавалися до вживання низьких доз аспірину, так як вважається, що він сприяє зменшенню ризиків захворювань серця, судин, а також протидіє виникненню інсульту.

Якщо перейти до негативних моментів, то відзначимо, що прийом аспірину може викликати крововилив в мозок.

Як відомо, приблизно 50 мільйонів чоловік по всьому світу страждають від деяких форм недоумства. Більш того, їх кількість буде збільшуватися слідом за зростанням загальної кількості населення Землі. Саме цим і обумовлені пошуки лікарями ліків, які буде недорогими і ефективними у зменшенні ризиків цієї недуги.

До цього існувала думка, що саме аспірин є цим рятувальним засобом, але, на жаль, недавнє дослідження спростувало цей міф.

До дослідження залучили майже 20 тисяч осіб, серед яких ніхто не страждав деменцією і серцево-судинними захворюваннями. Більш того, велика частина учасників мала вік від 70 років і вище.

На самому початку дослідження учасники пройшли тести на мислення, які повторювалися в наступні візити.

Випробовувані спостерігалися в середньому протягом 4,7 років. Кожен день одній половині давали 100 міліграмів низькодозовані аспірину, а інший - плацебо.

Протягом дослідження у 575 людей зафіксували розвиток недоумства. З'ясувалося, що будь-якої різниці між першою і другою половиною не було, що і підштовхнуло вчених до висновку про відсутність у аспірину властивостей, які знижують ризики виникнення будь-яких когнітивних порушень.

Написать комментарий