Здоровьеzdorovia.com.ua31 окт.

Від діареї - йогурт

У суперечці про корисність харчових продуктів, що містять пробіотики, з'явився новий аргумент. Вчені з'ясували, що за допомогою пробіотиків розлад шлунка можна ліквідувати за один день.

Британські вчені зі Школи медицини Університету Суонсі (Уельс) вивчили результати 63 досліджень, в яких взяли участь понад вісім тисяч осіб. З'ясувалося, що продукти харчування, що містять пробіотики (йогурти і т.д.) істотно скорочують час мук пацієнтів, які страждають від розладу шлунка. Діарея мучить їх не більше одного дня.

В цілому, пробіотики знижують ризик того, що розлад шлунка триватиме понад чотири днів, на 60%. Британським лікарям рекомендується використовувати пробіотики для лікування пацієнтів, уразливих перед Clostridium difficile. Цей мікроорганізм може вбити літнього хворого, якому даються значні дози антибіотиків. Вважається, що "дружні бактерії", якими часто називають пробіотики, що називається, вступають в суперництво з "поганими бактеріями" за поживні речовини. Суперництво це виграється, і пробіотики завдають шкоди "поганим бактеріям", колонізувавши шлунок. "У більшості вивчених нами досліджень чітко простежувалося, як пробіотики скорочували період діареї, - говорить професор Стівен Аллен. - Сприятливий вплив їх на здоров'я було значним, і воно підтверджувалося майже у всіх типах досліджень. У прибіотиків немає побічних ефектів, так що їх можна використовувати без всяких побоювань на додаток з ліками. Нам знадобляться додаткові дослідження, щоб встановити, як саме бактеріальні ланцюжки виявляються ефективні в лікування діареї та запобігання її переходу в довгострокову стадію ".