Вплив спорту на зір
Здоровьеzdorovia.com.ua25 декабря 2020

Вплив спорту на зір

Американські вчені з Віргінського університету знайшли зв'язок між фізичною активністю і уповільненням або повною зупинкою розвитку дегенерації жовтої плями, глаукоми, діабетичної ретинопатії і інших захворювань очей, які з віком призводять до сліпоти.

В ході дослідження виявилося, що спорт знижує небезпечне розростання кровоносних судин на 45%. Підкреслюється, що надмірний ріст кровоносних судин, який є основною причиною дегенерації жовтої плями і інших захворювань очей, знижувався у мишей на тлі регулярного бігу в колесі.

"Це перший експериментальний доказ того, що фізичні вправи можуть зменшити тяжкість дегенерації жовтої плями, яка є основною причиною втрати зору у людей похилого", - заявили автори дослідження.

У той же час, вчені відзначили, що підвищення навантаження не принесло більше користі. Ефект був досягнутий при низьких рівнях фізичних вправ.

Причин взаємозв'язку між гостротою зору і фізичними навантаженнями може бути безліч, вважають автори. Наприклад, фізична активність могла сприяти підвищеного притоку крові до очей.

Вчені мають намір на основі результатів дослідження розробити варіанти лікування пацієнтів з вадами зору, які за своєю ефективністю були б аналогічні заняттям спортом.

"Справа в тому, що часто захворювання очей розвиваються у досить літніх людей, яким не все навантаження можуть бути під силу", - пояснили вони.

Написать комментарий