Запалення надгортанника загрожує людині задухою
Здоровье15 апреля 2020

Запалення надгортанника загрожує людині задухою

Гортань являє собою каркас із хрящів, м'язів і слизової оболонки, які формують вхід в трахею. Одним з хрящів є надгортанник. Він являє собою рухливий хрящ у вигляді пелюстки, який грає роль клапана між трахеєю і горлом, що попереджає попадання їжі в трахею. Тому ми не можемо дихати і ковтати одночасно. Але надгортанник не захищений від інфекції, його поразка призводить до запалення - епіглотиту, що загрожує набряком тканин і звуженням просвіту трахеї.

Найбільш частою причиною запалення надгортанника є бактерія гемофілус інфлюенца. Вона також викликає пневмонію і менінгіт. У дихальні шляхи мікроб потрапляє переважно повітряно-крапельним шляхом, хоча здатний "дрімати" в носовій порожнині поки не ослабне імунітет і перед ним не "загориться зелене світло". Крім гемофілус інфлюенца, до виникнення епіглотиту можуть бути причетні пневмококи, стрептококи, грибки кандиди і вірус роду герпес, який є також збудником вітрянки. Епіглоттіт може виникнути також в результаті опіку дихальних шляхів або при вживанні дуже гарячих рідин. Привести до захворювання може навіть потрапляння стороннього тіла в гортань, а ще куріння кокаїну.

Запалення надгортанника зазвичай супроводжується лихоманкою, сильним болем у горлі, слинотечею, утрудненим диханням, синюшностью губ і приглушеним диханням. У разі різкого порушення дихання слід викликати швидку допомогу і рятувати людину. З боку це проявляється посинінням шкіри і губ. Якщо людина задихається, на нього надягають кисневу маску. Крім того, в екстрених випадках може бути проведена інтубація трахеї, яка полягає у введенні в трахею пластикової трубки, через яку подається кисень. Ця трубка може залишатися на 2-3 доби. У деяких випадках при невідкладних ситуаціях лікар може зробити так звану чрескожную пункційну трахеостомию. Її суть в тому, що безпосередньо через шкіру в області хряща трахеї вводиться товста голка. Якийсь час цей прийом дозволяє пацієнтові дихати. Голка забирається, як тільки в трахею введуть інтубаційну трубку.

Написать комментарий