Здоровьеhealth.24tv.ua9 сент.

Застуда захищає від грипу: нове дослідження

nk_hauz/-mgmapx_-bdyulchbpcx.jpg

Вчені виявили, що риновіруси – найпоширеніша причина застуди – можуть заважати вірусу грипу проникати в клітини дихальних шляхів людини. Можливо, це одна з причин, за якими Європу не охопила епідемія свинячого грипу у 2009 році.

Нове дослідження опублікували в The Lancet Microbe. Вчені з Єльського університету проаналізували історії хвороби більш ніж 13 тисяч пацієнтів з симптомами гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ).

Застуда перешкоджає зараженню грипом

Вони виявили, що якщо в клітинах дихальних шляхів присутній риновірус, то вірус грипу відсутній. Ці висновки були справедливі навіть для місяців, в які віруси грипу і звичайної застуди виявляють однакову активність.

Щоб простежити, як взаємодіють риновіруси й віруси грипу в тканинах, автори дослідження провели лабораторні експерименти з клітинами дихальних шляхів, які є головною мішенню всіх респіраторних вірусів. Вони виявили, що вірус грипу не може інфікувати тканини, в яких вже є риновіруси.

Противірусний захист полягав у виробленні білка інтерферону у відповідь на впровадження патогенів. Ефект такого захисту тривав не менше п'яти днів.

Чи буде так з коронавірусом

Науковці підкреслили, що зараз невідомо, чи впливає сезонна активність вірусів, що викликають звичайні ГРВІ, на ймовірність зараження SARS-CoV-2, який викликає COVID-19. Щоб встановити це, потрібні додаткові дослідження, які вже почалися.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Помнится как на майдане орали - вот мол придут к нам пиндосы и отменят или сделают минимальные ВСЕ налоги для ФОПовцев! Вот же мудаки наивные! Ну що здобыли бизснес вид рагулей та жидив? Нас_какались....
Весёлый Роджер
ВСЕМ молчать!!! Тут ругаться и матюгаться может тильки дупоизранный пархатый Шмуля Писдунович! Него дупу паны пиндосы избрали та за гроши него отэбали! И не спорьте с ним!!! Бо Шмуля всегда Прав, даже коди и НЕ Прав! «Елена – 11 сентября 2020 - Нахую тебя крутить будут как на карусели и не тебе вафельному батончику чужой спермы ротяку рабочую,с дырявым рабочим очком на меня нехорошие слова говорить ,иначе ебало таки накрошат,от души и со всей злости,и не спрятаться тебе не скрыться под своим прокси?ты понял недоебаный?» «АлХимик -25 января 2019- Чи идиотка, чи просто непроходимая дура. И одно говно вместо мозгов. Да-да, правильно, это ты Елена.»
Елена
Подсрачники любит Роджер,ему нравятся эти ролевые игры, извращенец хренов,он этим на кофе в Париже зарабатывает.хе.
Кот Матроскин
Слуги дриснули от своих хозяев через подземный ход. А кто же завтра утром принесёт хозяевам кофе с печеньками?
Антиелена
Капец, Ленка-белка-давалка могучий укродиванный инфовоин с деревянным автоматом!!! Еще и ТП + ДБ! У тебя там уже пролежни на диване! Ну разве что посмеяться с тебя и подсрачника дать.
Кот Матроскин
Виноваты нефть и доллар... Выходит, что Путин уже не виноват?
Кот Матроскин
Референдум, референдум... Как дедушка Байден скажет, так и будет. И травка и казино.