ЗдоровьеJun 28

Знизити тиск і ризик гіпертонії: розкритий корисний ефект популярного овоча

Дослідники вивчали вплив додаткового калію на кров'яний тиск і інші чинники ризику розвитку серцево-судинних захворювань. У клінічних випробуваннях брали участь 30 чоловіків і жінок з діагностованою гіпертонією або передгіпертонією. Результати, опубліковані в науковому журналі Nutrients, показали, що печена або варена картопля знижує систолічний артеріальний тиск у порівнянні з контрольною групою, що харчувалася по звичайній дієті.

nk_hauz/-md6b86nsto4lf28lrxu.jpg

Сприятлива дія картоплі заснована на тому, що вона знижує затримку натрію в організмі. У зв'язку з цим вона працює краще, ніж харчові добавки з калієм. "Можливо, співвідношення калію до натрію є найбільш важливим в контексті всієї харчової матриці", - зазначає керівник дослідження, лікар Конні Уівер.

Автори дослідження також встановили, що найкалорійніший варіант приготування овоча - картопля фрі - не робить негативного впливу на кровоносні судини і може бути включений в раціон як частина здорової дієти.

Вчені підкреслюють, що їхні висновки мають попередній характер, оскільки це перше клінічне випробування, де вивчали вплив підвищеного вмісту калію в раціоні на кров'яний тиск. На думку авторів роботи, потрібні ще дослідження, що встановлюють зв'язок між корисними властивостями картоплі і способом її приготування.

💬 Последние комментарии
Политический негр
Демократ Гарри Каспаров собрал голубей и негров на площади в Нью-Йорке и предлагает линчевать мистера Байдена!
Политический негр
Механизм здесь простой: экономический кризис. От того и не одобряют.
З ПОКРАЩАННЯМ вАС, уКРАИНЦИ!!!
З ПОКРАЩАННЯМ вАС, уКРАИНЦИ!!!
сашко гарматный
в 2015 кричали что РФ осталось существовать полгода.через полгода говорили что 1год еще через полгода несколько лет.сейчас патриотично молчат. в2015 заявляли что в Украине растет доллар а в РФ падает рубль а это принципиальная разница...Тлько за время весьмирснами и уничтожающихсанкцийпротивагрессора гривня просела в два раза относительно рубля.Для елена-в 2013 за 1 гривню можно было купить 5 рублей..после всепобеждающих реформ и неимоверной поддержки цивилизованных стран за 1 гривню можно купить максимум 2,5 рубля.Мне настонадоело слушать как плохо живут россияне-это их дело.Мне настонадоело слушать о том какие кары будут для крымчан дончан и луганчан-ребята идите уже в военкомат и вперед на амбразуру.А писать гневные высеры в перерывах между дрочкой на порносайтах и отхлебывая пивко могут только сявки...
Утро стрелецкой казни
Как оказалось, Крым был греческим, татарским, турецким... Можно плавно перевести тему на геноцид черкесов. Это был прекрасный маленький гордый народ. От того и геноцид!
..................
УПС. И ШО ШШАЛЮБЫ ХОХЛОПТЯНЫ ПОСТОРИВШИЕ ПИРАМИДЫ - шо у нас? ЗЕЛЯ КЛОУН ИМПЕРАТОР. И ЛЮБОВ ШША: ТОЛЬКО ХОЛОДНО И ГОЛОДНО.
наблюдатель
«От трех трясется земля, четырех она не может носить: раба, когда он делается царем; глупого, когда он досыта ест хлеб; позорную женщину, когда она выходит замуж, и служанку, когда она занимает место госпожи своей» (Притч. 30, 21). ... «Горе тебе, земля, когда царь твой отрок, и когда князья твои едят рано!» (Еккл. 10, 16).