Наразі більшість ФОПів, за невеликим виключенням, повинні виконувати перед державою обов’язок щодо фіскалізації господарських операцій. Тобто будь-який факт продажу товару чи послуги, виконання робіт що супроводжується сплатою, повинен бути відображений не тільки в обліку підприємця, але й додатково знайти своє відображення у податковій системі держави. Мета — забезпечити повний алгоритм оподаткування бізнесу, коли вся діяльність з отримання прибутку буде супроводжуватися сплатою податків.

Так ось саме РРО — реєстратор розрахункових операцій допомагає виконанню вказаної задачі. І якщо раніше більшість представників бізнесу використовували класичний касовий апарат. То наразі популярністю користується інший варіант — програмний РРО для ФОПів. Він легкий у використанні та й економічно вигідний.

Що такое ПРРО?

ПРРО (програмний реєстратор розрахункових операцій) – це сучасна альтернатива класичним касовим апаратам, яка дозволяє реєструвати розрахункові операції за допомогою спеціального програмного забезпечення. ПРРО працює на смартфонах, планшетах, комп’ютерах або інших гаджетах, забезпечуючи зручність і мобільність для бізнесу.

Алгоритм застосування  ПРРО достатньо простий: ФОП повинен завантажити певний програмний застосунок для смартфону чи планшету, або відкрити онлайн-касу у своєму браузері на ПК. Далі за допомогою функціональних можливостей ПРРО й буде здійснюватися фіскалізація господарської операції. ПРРО може працювати без електроенергії, навіть під час блекауту. Більш детально про те, кому слід використовувати РРО чи ПРРО в 2024 році, описано за посиланням.

Основні переваги використання ПРРО для ФОП:

  • Економія коштів. Придбання та обслуговування класичного касового апарату вартує дуже дорого. Для невеличків ФОПів це великі суми. ПРРО ж економічно вигідне, оскільки ФОП необхідно внести лише абонентську плату за його використання.
  • Мобільність та гнучкість. ПРРО можна адаптувати до будь-якої внутрішньої системи обліку та менеджменту, що надає можливість повної його інтеграції у бізнес-процеси.
  • Незалежність від електроенергії. У реаліях сьогодення це дуже важливо. Певні програмні застосунки можуть працювати навіть без наявності інтернету.

Звичайно не всі програмні РРО тримають високу планку довіри від клієнтів. Це викликано багатьма факторами, в тому числі й малою функціональністю застосунку, неможливістю його інтеграції тощо. Один з кращих варіантів наразі — це ПРРО від Checkbox, який за функціональним рівнем навіть кращий, ніж класичний РРО.

Основні функції ПРРО для автоматизації обліку

ПРРО дозволяє одночасно аналізувати великі обсяги інформації, чого, наприклад, не забезпечує класичний касовий апарат. За допомогою програми ФОП може аналізувати уподобання клієнтів, обсяги споживання в розрізі товарів, послуг, проміжків часу тощо.

Окрім того, що ПРРО повністю має змогу інтегруватися у вже існуючу систему обліку, він ще має змогу покращити рівень автоматизації на підприємстві.

Основні функції ПРРО в розрі автоматизації обліку:

  • фіксує кожну господарську операцію з деталізацією інформації про час, сумму, тип операції, метод сплати тощо;
  • генерує фіскальний документ після проведення операції через систему податкової служби;
  • автоматично відправляє платіжний документ покупцеві з урахуванням обраного варіанту отримання;
  • надає можливість формувати проміжні звіти, аналітичні довідки для внутрішнього та зовнішнього користування.

Як ПРРО полегшує звітність перед податковою службою

Програмний РРО повністю інтегрується в облікову та податкову систему бізнесу. Це свідчить про те, що всі господарські операції з отриманням оплати від покупця знаходять своє відображення як в системі податківців, так і у внутрішній системі обліку фірми. Це автоматично надає можливість формувати коректні податкові декларації, розрахувати правильну базу оподаткування та суму податку до сплати. 

Categorized in:

Экономика,

Last Update: 26 ноября 2024