Слідство стверджує, що на той час директор підприємства продавав видобуту продукцію пов’язаному підприємству за заниженими цінами.

Екскерівника гірничодобувного підприємства на Вінниччині підозрюють у несплаті рентної плати на 27 млн грн, повідомляє Офіс Генпрокурора. 

За даними слідства, товариство, маючи спеціальний дозвіл на користування надрами, здійснювало видобуток граніту на одному з родовищ у Вінницькій області.

Відповідно до протоколу Державної комісії України по запасах корисних копалин, підприємство-надрокористувач повинно було виготовляти з видобутого граніту камінь бутовий та щебінь, що відповідають державним стандартам, і сплачувати рентну плату від вартості їх реалізації.

Однак, упродовж 2020–2024 років директор товариства продавав видобуту продукцію пов’язаному підприємству за заниженими цінами – від 40 до 90 грн за тонну – та відображав ці дані у податковій звітності. Загалом реалізовано близько 7,5 млн куб м продукції.

Надалі пов’язана фірма збувала камінь та щебінь за ринковими цінами підприємствам будівельної галузі. Це призвело до заниження суми рентних платежів та несплати понад 27 млн грн до бюджету.

lb.ua

Categorized in:

Экономика,

Last Update: 16 августа 2025